اکونومی نیوز / سیاسی

هدف عربستان از سرمایه گذاری اقتصادی در عراق نابودی این کشور است

کد خبر 56462 1399-08-11 09:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نماینده پارلمان عراق هشدار داد که پروژه های سرمایه گذاری عربستان سعودی در این کشور، ابزاری برای نابودی اقتصاد عراق است.
هدف عربستان از سرمایه گذاری اقتصادی در عراق نابودی این کشور است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «عبدالامیر التعیبان» نماینده پارلمان عراق به مسأله سرمایه گذاری عربستان سعودی در این کشور واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، التعیبان در این خصوص گفت: پروژه سرمایه گذاری های کشاورزی عربستان سعودی در عراق چیزی جز ابزار جدید برای ویرانی اقتصاد عراق نیست.
وی افزود: دولت باید در این خصوص با هوشیاری و احتیاط عمل کند.
این نماینده پارلمان عراق بیان کرد: دولت اگر ابزارهای لازم شامل حمایت مالی و لوجستیکی را فراهم کند، عراقی ها خود می توانند در سرزمین خود سرمایه گذاری کنند.
مسأله سرمایه گذاری های عربستان سعودی در عراق و پروژه های ریاض، باعث انتقاد بسیاری از نمایندگان پارلمان عراق و هشدار نسبت به تلاش عربستان برای نفوذ در عراق شده است.

کلمات کلیدی » عربستان سعودی | عراق | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ارتش جمهوری آذربایجان به شهرستان استراتژیک لاچین وارد شد
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان شامگاه دوشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور به شهرستان «لاچین» در منطقه قره باغ وارد شدند.

استقبال آمریکا از طرحِ یونان برای خرید ۲۴ فروند جنگنده «اف-۳۵»

پایات در سخنانی که متن آن روز دوشنبه در وبگاه رسمی سفارت آمریکا در یونان منتشر شد، گفت: «ما حمایت خود را از تهیه و تحویل [جت اف -۳۵] اعلام می کنیم و در مورد یک برنامه خرید آتی- که مقدورات دفاعی یونان را توسعه داده، قابلیت همکاری با نیروهای مسلح ایالات متحده را تضمین کرده و ثبات منطقه ای را بهبود می بخشد- بطور تنگاتنگ همکاری می کنیم».
سفیر آمریکا در ادامه مدعی شد که «تمام گزارشهای مغایر کذب و خلاف واقع بوده و نسخه ای جعلی از سیاست آمریکا است».


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید