اکونومی نیوز / سیاسی

دهها فلسطینی در مقابل بیمارستان «کابلان» تظاهرات کردند

کد خبر 56453 1399-08-11 09:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شهروندان فلسطینی در حمایت از اسیر «ماهر الاخرس» که حدود ۱۰۰ روز از اعتصاب غذای وی به سر می برد، در مقابل بیمارستان «کابلان» تظاهرات کردند.
دهها فلسطینی در مقابل بیمارستان «کابلان» تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، دهها نفر از فلسطینیان با هدف اعلام همبستگی با اسیر ماهر الاخرس، مقابل بیمارستان کابلان در اراضی اشغالی، تظاهرات کردند.
بر اساس این گزارش، در این تظاهرات دهها فعال سیاسی نیز مشارکت داشتند و معترضان آزادی فوری اسیر ماهر الاخرس را خواستار شدند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات با سردادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی ادامه بازداشت موقت اسرای فلسطینی را به شدت محکوم کردند.
‌اسیر الاخرس از حدود ۱۰۰ روز پیش در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای نامحدود زده و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای دارد.
پیشتر «قدری ابوبکر» رئیس هیأت امور اسرای فلسطینی اعلام کرده بود که زندگی و جان ماهر الاخرس اسیر فلسطینی که از ۱۰۰ روز قبل دست به اعتصاب غذا زده در خطر است.
وی گفته بود: اشغالگران صهیونیست با این وجود اقدام به آزادی وی نکرده و بر بازداشت اداری الاخرس تاکید دارند. بر اثر این اعتصاب غذا، وی در حال از دست دادن قدرت بینایی و شنوایی خود است و نمی تواند صحبت کند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


رئیس مجلس عمان شهادت دانشمند هسته‌ای را تسلیت گفت
رئیس مجلس عمان در پیامی به رئیس مجلس شورای اسلامی شهادت دانشمند هسته‌ای «محسن فخری‌زاده» را تسلیت گفت.

بیست و چند سال تجربه دیپلماسی که البته موفق نبود! ادعای روحانی چقدر قابل قبول است؟
رئیس جمهور در واکنش به طرح مجلس گفت بگذارید آن‌ها که تجربه دارند، کار را پیش ببرند و به بیست و چند سال تجربه دیلپماسی موفق اشاره کرد. در این گزارش به بازخوانی تجربه‌های تیم روحانی در مذاکرات پرداخته‌ایم.

ظریف: دولت «بایدن» باید حسن‌نیت خود را ثابت کند
وزیر امور خارجه نوشت: دولت «بایدن» باید با پایبندی کامل به قطعنامه ۲۲۳۱ و متوقف کردن جنگ اقتصاد ی ترامپ علیه ایرانی‌ها حسن نیتش را ثابت کند.

انتقام از عوامل ترور «فخری زاده» حق دولت ایران است

وی با قدردانی از ابراز همدردی این کشور با مردم ایران و همچنین محکومیت این  ترور توسط آنکارا افزود: برای ما  شیوه ای که در این ترور استفاده شده و  اینکه توسط  چه کسانی انجام گرفته است، کاملا مشخص است.
رئیس جمهور با بیان اینکه این دانشمند ایرانی در ماه های اخیر زندگی اش بیشتر وقت خود را صرف مبارزه با کرونا و تکمیل پژوهش ها  برای ساخت کیت های تشخیص این بیماری نموده بود، اظهار داشت: ترور این دانشمند یک جنایت بزرگ و اقدام غیر انسانی بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید