اکونومی نیوز / سیاسی

تجمعات انتخاباتی ترامپ ۷۰۰ نفر را به کشتن داد

کد خبر 56448 1399-08-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نتایج مطالعات پژوهشگران دانشگاه استنفورد آمریکا نشان می‌دهد که در تجمعات انتخاباتی دونالد ترامپ حدود ۳۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۷۰۰ نفر جان باخته‌اند.


 مطالعات پژوهشگران دپارتمان اقتصاد دانشگاه استنفورد کالیفرنیا حاکی از این است که بیش از 700 نفر از کسانی که طی بازه زمانی 20 ژوئیه تا 30 سپتامبر (اواخر تیرماه تا اوایل مهرماه) در تجمعات انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حضور داشته اند، بر اثر ابتلا به کووید_19 جان خود را از دست داده اند.
 
نتایج مطالعات این پژوهشگران که اخیراً در قالب یک مقاله منتشر شده است، نشان می دهد که ستاد انتخاباتی ترامپ طی بازه زمانی مذکور 18 تجمع انتخاباتی در نقاط مختلف آمریکا برگزار کرده و در این تجمعات حدود 30 هزار نفر به کووید_19 مبتلا شده اند.
اخیراً «کورتنی پارلا» سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در پاسخ به انتقاد مطرح شده درباره نحوه برگزاری تجمعات انتخاباتی ترامپ و رعایت نشدن اصول بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلای شرکت کنندگان در این تجمعات به بیماری کووید_19 مدعی شده بود که دمای بدن تمامی افراد شرکت کننده در این تجمعات پیش از ورود به محل تجمعات چک می شود و ماسک و ضدعفونی کننده دست در اختیارشان قرار می گیرد.
با این حال تصاویر منتشر شده از تجمعات انتخباتی ترامپ نشان می دهد که بسیاری از حاضران ماسک به صورت ندارند و به دلیل تراکم شدید جمعیت، فاصله اجتماعی نیز به هیچ وجه رعایت نمی شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ماسک | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ارتش جمهوری آذربایجان وارد منطقه کلبجار شد
جمهوری آذربایجان بامداد چهارشنبه از ورود ارتش این کشور به منطقه کلبجار خبر داد.

بایدن: آماده رهبری جهان هستیم
جو بایدن که رسانه های آمریکا وی را به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور معرفی کرده اند گفت که تیم وی آماده رهبری جهان است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید