صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

امنیت غذایی با زیست فناوری ۴۰میلیارد دلار ارزش افزوده دارد/ حمایت از طرح های امنیت غذایی

کد خبر 56441 1399-08-11 08:51
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس گروه تولید، تجاری سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه ۱۰شتابدهنده در حوزه امنیت غذایی فعالیت می کنند، گفت: زیست فناوری در امنیت غذایی ۴۰میلیارد دلار ارزش افزوده دارد.
امنیت غذایی با زیست فناوری ۴۰میلیارد دلار ارزش افزوده دارد/ حمایت از طرح های امنیت غذایی

دکتر سید یحیی رهنمایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما در ستاد از اواخر سال ۹۷ زنجیره ارزش و بسته اولویت ها در حوزه های مختلف سلامت و امنیت غذایی را بررسی کردیم.
رئیس گروه تولید، تجاری سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری  معاونت علمی و فناوری با اشاره به نتایج این بررسی ها گفت: با ورود نوآوری در حوزه سلامت و امنیت غذایی می توان ارزش‌افزوده بالایی در اقتصاد کشور ایجاد کرد؛ در واقع تنها با استفاده از فناوری های زیستی در حدود ۱۳میلیارد دلار در حوزه سلامت و ۴۰میلیارد دلار در حوزه امنیت غذایی امکان ایجاد ارزش افزوده در تولید ناخالص ملی وجود دارد.
راهنمایی با تاکید بر اینکه این نتایج نشان می دهد که امنیت غذایی در حدود ۴ برابر بیشتر از دارو و سلامت ارزش افزوده ایجاد می کند، گفت: همچنین انتظار داریم که تکنولوژی به بخش هایی از امنیت غذایی که مربوط به کشاورزی، دامپروری و ...می شوند ورود پیدا کند که این یک‌ مسئله مهم در کشور به شمار می رود.
رئیس کارگروه تولید، تجاری سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری ادامه داد: ارزش افزوده ای که به واسطه ورود زیست فناوری در امنیت غذایی ایجاد می شود می تواند در حوزه های مختلف همچون زیست فناوری صنعتی، زراعت و باغبانی، صنایع غذایی و دام، طیور و آبزیان باشد.
وی با تاکید بر اینکه از این رو درصدد برآمدیم تا شرایطی را فراهم آوریم که طرح هایی با ظرفیت و پتانسیل رفع نیاز کشور اجرایی شوند، گفت: ستاد توسعه زیست فناوری از طرح ها و راه حل های فناورانه زیست فناوری که در حوزه امنیت غذایی هستند، حمایت های مادی و معنوی می کند.
به گفته رهنمایی، البته اگر طرحی بتواند یکی از نیازهای اساسی در حوزه امنیت غذایی در هر بخشی همچون کشاورزی، دامپروری و... را با رویکردهای غیر زیستی رفع کند می توانیم برای آن طرح، حمایت‌های فراسازمانی از صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی داشته باشیم.
رهنمایی با بیان اینکه ۱۰شتابدهنده در حوزه های مختلف امنیت غذایی ایجاد شده گفت: ما فراخوان هایی در زمینه امنیت غذایی منتشر کرده ایم و بنا داریم از طرح های برتر حمایت کنیم. 
وی تاکید کرد: امیدواریم طرح هایی که در حوزه امنیت غذایی از سوی محققان ارائه می شود جایگزینی برای واردات شوند و بتوانیم در این زمینه ها خودکفا شویم. 

جهت مشاوره و امور اجرایی در حوزه مالی ، مالیاتی ، حسابداری می توانید با بخش مالی و سرمایه گذاری گروه مشاوره مدیریت تیارا در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره در حوزه امور مالی و مالیاتی شرکتها ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی » دلار | ارز | بازار | واردات | کارگر |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


استقبال سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
سردبیران نشریات علمی کشور آذربایجان از کارگاه های آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) استقبال کردند.

بروز آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو/ سیستم های خود را به روزرسانی کنید
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای با اعلام هشدار نسبت به آسیب‌پذیری‌های بحرانی در محصولات سیسکو از کاربران و سازمان ها خواست تا سیستم های خود را به روزرسانی کنند.

بکارگیری روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی
محققان کشور موفق شدند روشی نوین برای رفع عیوب ترانسفورماتورهای روغنی ارائه دهند.

الزامات فنی و معماری شبکه زیرساخت اولویت بندی می شود
پروژه پژوهشی « تعریف و اولویت‌بندی سرویس‌های نوین و تعیین الزامات فنی و معماری شبکه زیرساخت در آستانه ورود به تحول دیجیتال» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید