صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بیش از ۹۰ میلیون آمریکایی در انتخابات شرکت کرده‌اند

کد خبر 56430 1399-08-11 08:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
براساس آمار «پروژه انتخابات آمریکا» در دانشگاه فلوریدا، بیش از ۹۰ میلیون آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده‌اند و این روند، زمینه را برای بالاترین نرخ مشارکت در بیش از یک قرن آماده می‌کند.
بیش از ۹۰ میلیون آمریکایی در انتخابات شرکت کرده‌اند


این روند رکوردشکن که حدود ۶۵ درصد از مجموع مشارکت در سال ۲۰۱۶ است، بازتاب علاقه وافر به شرکت در رقابتی است که در آن، دونالد ترامپ جمهوری خواه به مصاف جو بایدن دموکرات رفته است.
شمار زیادی از مردم آمریکا در بحبوحه نگرانی ها از ابتلا به کووید_۱۹ در روز انتخابات سوم نوامبر، از طریق پست یا حضور پیش از موعد در حوزه ها، رای داده اند. براساس تازه ترین آمار «پروژه انتخابات آمریکا»، ۹۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۹۰۸ تن در انتخابات آمریکا شرکت کرده اند.
ترامپ در بحبوحه انتقادها از مدیریت دولت او در بحث پاندمی کرونا، در نظرسنجی های ملی پس از بایدن قرار گرفته است. کووید_۱۹ تاکنون جان حدود ۲۲۹ هزار تن را در ایالات متحده گرفته و بار دیگر شمار موارد ابتلای جدید، با نزدیک شدن به انتخابات سه شنبه رکورد روزانه را می شکند.
دموکرات ها پیشتازی چشمگیری در رای پیش از موعد دارند که علت آن استقبال از رای گیری پستی است. جمهوری خواهان هم به شکل سنتی از آن استقبال چشمگیری می کردند، اما در بحبوحه حملات مداوم و بی اساس ترامپ که این سیستم را مستعد تقلب دانسته، از این نوع رای گیری دوری کرده اند.
کارشناسان پیش بینی می کنند که میزان مشارکت مردمی به آسانی از ۱۳۸ میلیونی که در سال ۲۰۱۶ رای دادند، بگذرد. چهار سال پیش تنها ۴۷ میلیون رای پیش از روز انتخابات ثبت شده بود.
در ۲۰ ایالت آمریکا که اطلاعات ثبت نامی حزبی را گزارش می کنند، ۱۹.۹ میلیون دموکرات ثبت نامی رای داده اند و در مقابل ۱۳ میلیون جمهوری خواه و ۱۰.۱ میلیون که هیچ وابستگی حزبی ای نداشتند، در انتخابات شرکت کرده اند. این اطلاعات نشان نمی دهد که این آراء به کدام نامزد رسیده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آتش زدن دیوار خارجی کنسولگری ایران در کربلا ویدئو
منابع خبری خبر دادند که افرادی به آتش زدن دیوار خارجی کنسولگری ایران در کربلا اقدام کرده‌اند.

روایتی جدید از «ماجرایِ بنزین» در دولت روحانی
طبق محاسبات تصمیم غلط دولت در حذف سهمیه‌بندی بنزین و بی اعتبار کردن کارت سوخت، همچنین هجمه غیرکارشناسی به بنزین پتروشیمی‌ها و بسترسازی برای واردات بنزین بی‌کیفیت، خسارتی معادل ۱۶ میلیارد دلار برای کشور در پی داشته است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید