اکونومی نیوز / سیاسی

قرنطینه، قطع مسافرت‌های خارجی و مرخصی کارمندان دولت برای یک ماه

کد خبر 56429 1399-08-11 08:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست وزیر انگلیس شبانگاه شنبه به وقت تهران نسبت به افزایش بسیار نگران کننده شمار قربانیان کرونا در صورت عدم انجام تدابیر لازم هشدار و از قرنطینه سراسری یک ماهه که از پنجشنبه هفته جاری اجرا می‌شود، خبر داد.


«بوریس جانسون» در این باره گفت، تا زمانی که اقدام نکنیم، ممکن است روزانه شاهد مرگ چند هزار تن بابت ابتلا به کرونا باشیم. جانسون درباره سرعت انتقال کرونا آن را سریعتر از سناریوی در نظر گرفته برای بدترین حالت برشمرد.
نخست وزیر انگلیس از مجموعه اقداماتی برای مهار کرونا خبر داد و افزود از پنجشنبه این هفته قرنطینه سراسری در انگلیس اعمال می شود و مغازه های غیرضروری تعطیل و همه سفرهای خارجی ممنوع می شوند. بوریس جانسون از طرح یک ماهه اعطای مرخصی برای کارمندان دولتی برای مهار شیوع کرونا خبر داد. وی ابراز امیدواری کرد که واکسن کرونا سال آینده در دسترس همگان باشد.
مشاور علمی دولت انگلیس اخیرا گفت که برای جلوگیری از شیوع کرونا باید فوراً یک دوره سه هفته محدودیت سراسری اعمال شود.
«جرمی فارار» مشاور علمی دولت انگلیس گفت: «محدودیت های فعلی طبقه بندی شده سرعت انتقال را به اندازه کافی پایین نمی آورد و از ادامه شیوع این ویروس جلوگیری نمی کند. یک دوره سه هفته ای افزایش محدودیت های سراسری با سطح مناسب حمایت مالی به ما امکان می دهد قبل از زمستان انتقال فزاینده کرونا را متوقف ساخته، خدمات محافظتی و آماده سازی بهداشتی بهداشتی را مهیا کرده و زمان کافی برای عملکرد کامل سیستم های ایزوله را داشته و جان مردم را نجات دهیم.»
در حالی که نخست وزیر انگلیس از برنامه ای برای مهار کرونا خبر داده، تازه ترین نظرسنجی های صورت گرفته نشان می دهد که شهروندان انگلیسی اعتقادی به برنامه های دولت انگلیس برای مهار کرونا ندارند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | قرنطینه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بایدن: آماده رهبری جهان هستیم
جو بایدن که رسانه های آمریکا وی را به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور معرفی کرده اند گفت که تیم وی آماده رهبری جهان است.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین می رود
رسانه های صهیونیستی از سفر هفته آینده وزیر خارجه این رژیم به بحرین که اخیرا توافق سازش با تل آویو امضا کرده است، خبر دادند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید