اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس باید دولت را ملزم به ارائه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کند

کد خبر 56428 1399-08-11 08:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
‌عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر مجلس می‌خواهد اصلاح ساختار بودجه به واقع عملیاتی شود، باید دولت را ملزم کند تا هر چه سریعتر بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کند.
مجلس باید دولت را ملزم به ارائه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کند

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر،  با تاکید بر ضرورت بررسی بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی، گفت: اصلاح ساختار بودجه یکی از مواردی است که مجلس در دستور کار دارد و یکی از نکات بسیار مهم در اصلاح ساختار بودجه آن است که بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی  که بیش از دو سوم بودجه عمومی کشور است، مورد بررسی قرار گیرد.
وی بیان کرد: متاسفانه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی ناشناخته باقی مانده است و آنطور که باید و شاید بررسی نمی شود و یکی از اهداف اصلاح ساختار بودجه آن است که بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی نیز در مجلس به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید فرصت کافی جهت بررسی بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی را داشته باشند و این مسئله مستلزم آن است که دولت بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را زودتر از بودجه عمومی به مجلس ارائه کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دولتمردان نمی خواهند که مجلس به بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی ورود کند اما بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی بسیار زیاد و حجیم است و بسیاری از فسادها و انحرافات در این بخش بوجود می آید.
کوچکی نژاد تصریح کرد: اگر مجلس می خواهد اصلاح ساختار بودجه به واقع عملیاتی شود، باید دولت را ملزم کند تا هر چه سریعتر بودجه بانک ها و شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کند.

کلمات کلیدی » بانک | مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


روش ترور موساد با سازمان سیا چه تفاوت‌هایی دارد؟ از پرستو تا سیگار انفجاری
حوزه عمل سیا وسیع‌تر از موساد است. موساد بیشتر در خاورمیانه در حال انجام عملیات خرابکارانه است، در حالیکه سیا ماموران بسیاری در استرالیا، روسیه، چین و کره شمالی و آمریکای لاتین دارد.

رئیس جمهور لبنان خواستار مساعدت بین المللی برای عبور از بحران شد
رئیس جمهور لبنان دریافت کمک بین المللی جهت فائق آمدن بر بحران اقتصادی در این کشور را «بی نهایت مهم» خواند.

سیاهی لشکران آژانس چرا امضای پروتکل الحاقی برای دیگر کشورها چندان مهم نیست؟
قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» دیروز درحالی ابلاغ و دولت مکلف به توقف اجرای پروتکل الحاقی شد که تاکنون 153کشور آن را تصویب، 150کشور امضا و 136کشور نیز آن را به اجرا گذاشته‌اند.

سازمان ملل متحد پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه با اکثریت آرا پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی به تصویب رساند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید