اکونومی نیوز / سیاسی

مجلس باید دولت را ملزم به ارائه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کند

کد خبر 56428 1399-08-11 08:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
‌عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر مجلس می‌خواهد اصلاح ساختار بودجه به واقع عملیاتی شود، باید دولت را ملزم کند تا هر چه سریعتر بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کند.
مجلس باید دولت را ملزم به ارائه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کند

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر،  با تاکید بر ضرورت بررسی بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی، گفت: اصلاح ساختار بودجه یکی از مواردی است که مجلس در دستور کار دارد و یکی از نکات بسیار مهم در اصلاح ساختار بودجه آن است که بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی  که بیش از دو سوم بودجه عمومی کشور است، مورد بررسی قرار گیرد.
وی بیان کرد: متاسفانه بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی ناشناخته باقی مانده است و آنطور که باید و شاید بررسی نمی شود و یکی از اهداف اصلاح ساختار بودجه آن است که بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی نیز در مجلس به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید فرصت کافی جهت بررسی بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی را داشته باشند و این مسئله مستلزم آن است که دولت بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی را زودتر از بودجه عمومی به مجلس ارائه کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دولتمردان نمی خواهند که مجلس به بودجه بانک‌ها و شرکت های دولتی ورود کند اما بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی بسیار زیاد و حجیم است و بسیاری از فسادها و انحرافات در این بخش بوجود می آید.
کوچکی نژاد تصریح کرد: اگر مجلس می خواهد اصلاح ساختار بودجه به واقع عملیاتی شود، باید دولت را ملزم کند تا هر چه سریعتر بودجه بانک ها و شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کند.

کلمات کلیدی » بانک | مجلس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید