اکونومی نیوز / سیاسی

شمار قربانیان زلزله ترکیه از مرز ۴۰ تن گذشت

کد خبر 56423 1399-08-11 07:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شمار قربانیان زلزله قدرتمند و ویرانگر در استان ازمیر ترکیه به ۴۲ تن رسید.
شمار قربانیان زلزله ترکیه از مرز ۴۰ تن گذشت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، آژانس مدیریت بلایا و حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد که شمار کشته شدگان زلزله ویرانگر در استان ازمیر واقع در غرب ترکیه به رقم ۴۲ تن رسیده است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که این زمین لرزه با قدرت ۶.۶ ریشتر حدود ۲۰ ساختمان را در شهر ازمیر به کلی ویران کرده است.
پیشتر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه شنبه اعلام کرد که در اثر این زمین لرزه ۳۷ تن کشته و بیش از ۸۸۰ تن دیگر مجروح شدند.
بنا بر گزارش‌ها، عصر روز جمعه زلزله‌ای با قدرت ۶.۶ ریشتر غرب ترکیه را لرزاند. کانون این زمین لرزه در دریای اژه و در مجاورت شهر «سِفِریهیسار» در استان ازمیر اعلام شد.
تکانه‌های این زمین لرزه در نزدیکی جزایر یونان نیز احساس شد و زلزله شناسان یونان قدرت این زمین لرزه را ۶.۹ ریشتر برآورد کردند.
این زمین لرزه همچنین یک سونامی کوچک به همراه داشت؛ بطوری که مردم شهر سفریهیسار با طغیان آب دریا و جاری شدن سیل در خیابان‌های ساحلی این شهر مواجه شدند.

کلمات کلیدی » اردوغان | ترکیه | قم | مردم | زلزله |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بیست و چند سال تجربه دیپلماسی که البته موفق نبود! ادعای روحانی چقدر قابل قبول است؟
رئیس جمهور در واکنش به طرح مجلس گفت بگذارید آن‌ها که تجربه دارند، کار را پیش ببرند و به بیست و چند سال تجربه دیلپماسی موفق اشاره کرد. در این گزارش به بازخوانی تجربه‌های تیم روحانی در مذاکرات پرداخته‌ایم.

ظریف: دولت «بایدن» باید حسن‌نیت خود را ثابت کند
وزیر امور خارجه نوشت: دولت «بایدن» باید با پایبندی کامل به قطعنامه ۲۲۳۱ و متوقف کردن جنگ اقتصاد ی ترامپ علیه ایرانی‌ها حسن نیتش را ثابت کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید