اکونومی نیوز / اجتماعی

چه افرادی باید تست کرونا بدهند؟

کد خبر 56422 1399-08-11 07:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سلامت مشرق نوشت:متخصص ویروس شناسی و معاون پیشین مرکز مدیریت و هماهنگی امور اقتصاد ی و بازرگانی وزارت بهداشت به بیان توضیحاتی در خصوص اینکه در چه صورتی باید تست کرونا بدهیم، پرداخت.
چه افرادی باید تست کرونا بدهند؟

 حسین کیوانی در پاسخ به این سوال که در صورت بروز چه علائمی به افراد توصیه می‌کنید،آزمایش کرونا بدهند، گفت: به هیچ فردی توصیه نمی‌کنیم که آزمایش کرونا بدهد و توصیه می‌کنیم اگر در دورانی که کرونا در حال انتشار است، دچار هر کدام از علائم این بیماری بودید و حتی در صورتی علائمی نداشتید، نکات بهداشتی را رعایت کنید. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح داد: اگر شما هر کدام از علائم این بیماری نظیر سرفه خشک یا همراه با خلط، سر درد، بدن درد، سوزش چشم و سایر علائم را داشتید تصور کنید کرونا دارید و نکات بهداشتی اعم از استفاده از ماسک و حفظ فاصله با افراد را رعایت کنید و حتی اگر علائم هم نداشتید این نکات را رعایت کنید. رییس پیشین اداره تجهیزات پزشکی کشور افزود: از بین رفتن حس بویایی و چشایی یکی از علائم واضح ابتلا به کرونا آن هم نه در همه افراد است و در بقیه سرماخوردگی‌ها ممکن است این عارضه کمتر باشد. 23302
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » کرونا | تهران | بهداشت | ماسک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


هشدار قرمز هواشناسی نسبت به تبعات بارش برف و باران در سه استان+نقشه مناطق پرخطر
شهریایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشداری قرمز از تشدید و تقویت فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط کشور خبر داده و توصیه کرده است که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات اتخاذ شود.

وضعیت تهران در اولین روز نارنجی کرونایی تعداد بیماران بدحال هنوز بالاست
سلامت ایسنا نوشت: معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تشریح وضعیت تهران پس محدودیت‌های قرمز کرونایی، گفت: تهران اکنون به وضعیت نارنجی رسیده است و آنچه که ماحصل این وضعیت است، رعایت پروتکل‌ها توسط مردم است چون این موضوع پاشنه‌ آشیل این طرح و مدیریت بیماری است.

برای انجام "تست رایگان HIV" به کجا مراجعه کنیم؟
سلامت تسنیم نوشت: رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران، دو چالش اساسی در کنترل ایدز در کشور را برشمرد و گفت: مردم با مراجعه به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری میتوانند به طور رایگان تست بدهند.

آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از فردا
ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور از فردا ۱۶ آذر آغاز می شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید