اکونومی نیوز / سیاسی

سران پارلمان و شورای اتحادیه اروپا حمله لیون را محکوم کردند/ترکیه برای قربانی بهبودی عاجل آرزو کرد

کد خبر 56419 1399-08-11 07:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رؤسای شورا و پارلمان اروپا حمله مسلحانه روز شنبه به یک کشیش ارتدوکس یونانی در شهر لیون فرانسه را محکوم کردند.
سران پارلمان و شورای اتحادیه اروپا حمله لیون را محکوم کردند/ترکیه برای قربانی بهبودی عاجل آرزو کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «شارل میشل» رئیس شورای اروپا و «دیوید ساسولی» رئیس پارلمان اروپا و همچنین دولت ترکیه حمله مسلحانه روز شنبه به یک کشیش یونانی ارتدوکس در شهر لئون فرانسه را محکوم کردند.
روز شنبه، شارل میشل در یک پیام توئیتری نوشت که «آزادی وجدان در اروپا باید محترم شمرده شود». رئیس شورای اروپا در ادامه این پیام توئیتری نوشت: «ما این اقدام شنیع در لئون را محکوم می‌کنیم. تمام فکر و ذهن ما پیش کشیشی است که هم اکنون بین مرگ و زندگی قرار دارد. در اروپا آزادی وجدان برای همگان تضمین شده است و باید محترم شمرده شود، خشونت غیرقابل تحمل و محکوم کردنی است».
دیوید ساسولی نیز در بیانیه‌ای مشترک که از طریق توئیتر منتشر شد، تأکید کرد که اروپا در برابر خشونت و تروریسم قاطعانه ایستادگی خواهد کرد.
ساسولی در این باره گفت: «ما از یک حمله وحشیانه دیگر در لئون غافلگیر و اندوهگین شدیم. تمام فکر و ذهن ما پیش قربانی این حادثه است که اکنون برای زندگی خود می جنگد. اروپا هرگز در برابر خشونت و تروریسم تسلیم نخواهد شد. ما همواره از آزادی وجدان دفاع خواهیم کرد».
افزون بر این دو مقام اروپایی، وزارت خارجه ترکیه نیز در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد، ضمن محکوم کردن حمله لئون برای قربانی شفای عاجل آرزو کرد. در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است که این کشور سال‌ها علیه اشکال مختلف تروریسم مبارزه کرده و با مردم فرانسه و اقلیت ارتدوکس در این کشور احساس همبستگی می‌کند.
گفتنی است که روز شنبه مردی مسلح به یک تفنگ شکاری یک کشیش یونانی ارتدوکس به نام «نیکولائوس کاکاوِلاکی» ۵۲ ساله را در شهر لئون به ضرب گلوله زخمی کرد و سپس از صحنه جرم گریخت. بنا بر گزارش‌ها، حال جسمانی این کشیش وخیم است.
سرانجام پلیس فرانسه پس از عملیات تعقیب و گریز فرد مظنون به تیراندازی را در رستورانی در شهر لئون بازداشت کرد.

کلمات کلیدی » ترکیه | دولت | مردم | وزارت | پلیس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


واشنگتن نخستین قدم برای بازگشت به برجام را بردارد
«کریس مورفی»، سناتور دمکرات آمریکایی ضمن استقبال از آغاز روند گفتگوهای برجامی، گفت بهتر است آمریکا قدم اول را برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران بردارد.

ماکرون خواستار مذاکره با پوتین شد
رئیس جمهوری فرانسه قصد دارد در آینده نزدیک با همتای روس خود گفت‌وگو کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید