اکونومی نیوز / سیاسی

تصمیم جمهوری دومینیکن به انتقال سفارت به بیت المقدس گامی مهم است!

کد خبر 56413 1399-08-11 03:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با قدردانی از دولت دومینیکن برای بررسی گزینه انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس، آن را «گامی مهم» در عرصه روابط دو طرف خواند!
تصمیم جمهوری دومینیکن به انتقال سفارت به بیت المقدس گامی مهم است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز شنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که مقامات جمهوری دومینیکن موضوع انتقال سفارت این کشور به شهر بیت المقدس را بررسی خواهند کرد.
«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این پیام توئیتری با بیان تبریک به «روبرتو آلوارس» همتای خود در جمهوری دومینیکن گفت که این «یک تصمیم مهم است».
اشکنازی در این پیام توئیتری نوشت: «من به وزیر خارجه جمهوری دومینیکن بابت تصمیم دولت این کشور برای بررسی [گزینه] انتقال سفارت دومینیکن از تل آویو به بیت المقدس تبریک می گویم. من دیروز در تماس تلفنی خود با وزیر خارجه دومینیکن بابت این تصمیم مهم و همچنین سال‌ها روابط دوستانه با این کشور از وی قدردانی کردم».
شایان ذکر است که شهر بیت المقدس که در جریان جنگ شش روزه (۱۹۶۷) به اشغال رژیم صهیونیستی درآمد، در حال حاضر موضوعی غیرقابل مذاکره برای ملت فلسطین است، همانطور که در مورد سرزمین‌های اشغالی در کرانه باختری و همچنین دره رود اردن_ که محل احداث شهرک‌های یهودی نشین است_ این موضوع صدق می‌کند.
رژیم اسرائیل در مقابل از شناسایی فلسطین به عنوان یک کشور مستقل خودداری کرده و به رغم مخالفت‌های سازمان ملل، توسعه شهرک‌های یهودی نشین در سرزمین‌های اشغالی را قانونی و مشروع قلمداد می‌کند.
گفتنی است که در دسامبر ۲۰۱۷، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سفارت خود را از تل آویو به بیت المقدس منتقل می‌کند. این انتقال سفارت به معنای آن بود که ایالات متحده بطور رسمی بیت المقدس را به عنوان پایتخت تقسیم نشده رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد.
اما این تصمیم ترامپ به شدت از سوی مقامات فلسطین و بسیاری از کشورهای جهان عرب محکوم شد.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | دولت | وزیر | جهان | پایتخت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


رسانه‌ها به جریان‌سازی‌ها با استناد به «منابع آگاه» توجه نکنند
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رسانه‌ها به هیچ وجه نباید به جریان‌سازی‌هایی که با استناد به «منابع آگاه و مطلع» منتشر می‌شود، توجه کنند.

یک جابجایی ساده و تلاش برای مرتبط کردن ایران به تحولات داخلی کره جنوبی
با وجود آنکه پیش از سفر نخست وزیر کره جنوبی به ایران اعلام شده بود به دلیل روند انتخاباتی این کشور از سمت خود کنار خواهد رفت، برخی تلاش دارند تا این جابجایی را نتیجه سفر وی به تهران بدانند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید