اکونومی نیوز / سیاسی

جانسون: انگلیس به مدت ۴ هفته قرنطینه می شود

کد خبر 56396 1399-08-11 00:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نخست وزیر انگلیس از قرنطینه سراسری این کشور به مدت چهار هفته خبر داد.
جانسون: انگلیس به مدت ۴ هفته قرنطینه می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کووید _۱۹ در انگلیس و به منظور جلوگیری از وارد آمدن فشار بر سیستم خدمات درمانی این کشور در مقابله با این بیماری، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس از برقراری قرنطینه ۴ هفته‌ای در سراسر این کشور خبر داد.
نخست وزیر انگلیس هشدار داد که «برای اولین بار در طول زندگیمان، سیستم خدمات درمانی ملی ممکن است قادر به ارائه خدمات به ما و خانواده‌های ما نباشد». زیرا پرستاران و پزشکان مجبور خواهند شد در مورد اینکه چه افرادی بالاترین میزان مراقبت درمانی را دریافت کنند، تصمیم بگیرند.
جانسون در ادامه افزود: «از روز پنج شنبه تا آغاز ماه سپتامبر شما باید در خانه بمانید و تنها به دلایلی خاص منزل خود را ترک کنید».
به گفته جانسون، اکثر کسب و کار ها از جمله فروشگاه‌های غیرضروری، کافه‌ها و رستوران‌ها_ به جز بیرون برها_ تا آغاز ماه دسامبر بسته خواهند ماند، اما مدارس و دانشگاه‌ها باز خواهند بود و فعالیت در کارگاه‌های ساختمانی می‌تواند ادامه یابد.
«سر پاتریک والانس» مشاور ارشد دولت انگلیس در امور علمی در یک کنفرانس مطبوعاتی که در دفتر نخست وزیری برگزار شد، اعلام کرد که با تداوم روند کنونی مربوط به پذیرش بیماران کووید _۱۹ در بیمارستانها، ظرف مدت شش هفته شمار بیماران بستری شده از نقطه اوج این بیماری در بهار گذشته فراتر خواهد رفت. وی همچنین تأکید کرد که شمار مبتلایان به طور تصاعدی افزایش می‌یابد.
گفتنی است که وزارت بهداشت انگلیس در همین روز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۲۱ هزار و ۹۱۵ نفر افزایش یافته و ۳۲۶ نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری ویروسی جان باخته‌اند.
این در حالی است که یک روز پیش از آن (جمعه) ابتلای ۲۴ هزار و ۴۰۵ نفر به کووید _۱۹ در انگلیس تأیید شد و ۲۷۵ نفر نیز جان خود را از دست دادند.
بدین ترتیب شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا از زمان آغاز همه گیری این بیماری در انگلیس به یک میلیون و ۱۱ هزار و ۶۶۰ نفر و تعداد مرگ و میرها به ۴۶ هزار و ۵۵۵ نفر رسیده است.
گفتنی است، انگلیس ظرف ماه‌های اخیر شاهد افزایش موارد ابتلا و در هفته‌های اخیر افزایش نرخ مرگ و میرها بر اثر ابتلا به کووید _۱۹ بوده است.

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | وزیر | بهداشت | قرنطینه | درمان | کووید19 | دانشگاه |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید