قاتل جوان دشتیاری چرا اعدام نشد؟

کد خبر 6137 1399-02-12 22:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان از تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره یک نگور برای نجات یک نفر از مجازات قصاص خبر داد.

حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: بر اثر وقوع یک فقره اختلاف و درگیری یک نفر در دشتیاری به قتل می رسد که پس از دستگیری متهم پرونده و انجام مراحل قضایی، دادگاه با توجه به کیفرخواست صادره، شکایت اولیای دم و تقاضای آنان مبنی بر قصاص متهم، وی را به قصاص نفس در حق اولیا دم محکوم می کند که اولیای دم می توانند پس از استیذان تقاضای اجرای مجازات را داشته باشند.
وی افزود: پس از صدور حکم قصاص، پرونده به شورای حل اختلاف شماره یک نگور ارجاع شد که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره یک نگور و همچنین دادگاه عمومی بخش دشتیاری پس از برگزاری جلسه با خانواده مقتول، آن ها رضایت خود را اعلام و صورت جلسه سازش را امضا کردند.
حجت الاسلام بندانی تاکید کرد: با اجرای حدود الهی نیز ریشه نزاع از بین نرفته و زخم های ایجاد شده به اشکال مختلفی سر باز کرده و باعث ایجاد اختلاف و نزاع دوباره می شود، این در حالی است که با ایجاد مصالحه ریشه های اختلاف به کلی از بین می رود.
رئیس شورا های حل اختلاف سیستان و بلوچستان به نقش و جایگاه بزرگان و ریش سفیدان اشاره کرد و گفت: تا کنون پرونده های بسیار مهمی توسط اعضای شورا های حل اختلاف به سازش رسیده است که از تلاش های آن ها برای این اقدامات حسنه قدردانی می کنیم.

کلمات کلیدی » پرونده |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت