اکونومی نیوز / سیاسی

مسائل کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد

کد خبر 6047 1399-02-12 12:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی دولت با بیان اینکه «کرونا» بیشترین لطمه را بر زندگی کارگران بخش خدمات و روزمزدها وارد کرده است، نوشت: مسائل کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد.
مسائل کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرد


علی ربیعی سخنگوی دولت به مناسبت روز جهانی کارگر در حساب کاربری خود در اینستاگرام، نوشت: چهل و اندی سال پیش اعتصاب کارخانه جنرال موتورز را سامان می دادیم، به خیابان ها آمدیم.
وی در ادامه مطلب خود آورده است: در مقابل درب وزارت کار تحصن کردیم و جلوی خانه کارگر که اتحادیه سندیکاهای کارگری بود به اعتراض نشستیم. چند سال بعد به عنوان نماینده کارگران در شورای عالی کار برای مزد چانه زنی می کردم. گویی مسائل دیرین کارگری هیچ گاه بوی کهنگی نمی گیرد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه امسال کرونا نیز بلای مضاعف بر جان کارگران شد، نوشت: قبلا نوشتم کرونا در مقابل جان انسان ها، طبقه نمی شناسد؛ اما گویی این ویروس هم ناعادلانه عمل می کند. امروز کرونا بیشترین لطمه را بر زندگی کارگران بخش خدمات، روزمزدها، دستفروش ها، آشپزها و. .. وارد کرده است.
ربیعی تاکید کرد: انقلاب صنعتی فقط جهان توسعه یافته و عقب مانده به جای نگذاشت، بلکه در درون هر جامعه آنان که کار با جان می کنند و جان کار شدند یک طبقه و دیگران هم در طبقات دیگر جای گرفتند. یعنی دو شمال_جنوب شکل گرفت. یک شمال_جنوب توسعه یافته و عقب مانده و دومی شمال_جنوب کارگر و دیگران.
وی با بیان اینکه این ساختار تولیدی_اجتماعی به نحوی شکل گرفت که امروز هم که نگاه می کنم، انگار همان مسائب دیروز شورای عالی کار، دغدغه امروز هم هست، نوشت: تلاش زیادی برای جبران فاصله ها و عقب ماندگی ها صورت گرفت. اما هرچه می دویم هنوز کار زیادی در پیش رو داریم. آیا می توان روزی این ساختار اقتصادی و اجتماعی آنگونه بنا می شود که فاصله ها چنین جانکاه نباشد؟

کلمات کلیدی » کرونا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تسهیلات سربازان متاهل ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، تسهیلاتی برای سربازان متاهل اختصاص یافت که این تسهیلات ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت تاریخی نیروی دریایی ارتش است
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت نیروی دریایی ارتش است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید