روزشمار برای پایان چشم‌پوشی پلیس از جریمه دو تخلف

کد خبر 5997 1399-02-12 09:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
با شیوع ویروس کرونا، پلیس از جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی و افراد دارای گواهینامه منقضی شده صرف نظر کرد. صرف نظری که تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد.

اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که شیوع ویروس کرونا در کشور نگرانی های زیادی را در میان مردم و مسئولان ایجاد کرد، نگرانی هایی که برخی از آنها همچنان ادامه دارد و برخی از آنها تا حد زیادی رفع شده است، اما در آن روزها مسئولان را بر آن داشت تا برای قطع زنجیره انتقال کرونا یکسری تمهیداتی را اجرا کنند.
پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با هماهنگی ستادملی مقابله با کرونا تمهیداتی را اجرا کرده که از جمله آن می توان به تعطیلی مراکز شماره گذاری، تعطیلی کلاس های آموزش رانندگی و ... اشاره کرد. همچنین ترخیص خودرو نیز از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ ممکن و مقرر شد که تا ۱۵ اردیبهشت ماه خودروهای فاقد معاینه فنی و رانندگانی که اعتبار گواهینامه شان به پایان رسیده جریمه نشوند.
سردار سید کمال هادیانفر، رییس پلیس راهور ناجا در این خصوص گفته بود: «بنا بر تدابیر اتخاذ شده، آن دسته از خودروها که معاینه فنی شان به اتمام رسیده تا ۱۵ اردیبهشت امکان تردد بدون جریمه در سطح شهر را دارند بنابراین رانندگان می توانند دریافت معاینه فنی را به روزهای آتی موکل کنند. همچنین رانندگانی که گواهینامه رانندگی شان اعتبارش به پایان رسیده تا پایان ۱۵ اردیبهشت برای تمدید گواهی نامه مهلت دارند و طی این مدت جریمه نخواهند شد.»
با مرور زمان و سیرنزولی آمار مبتلایان به کرونا در کشور، مراکز شماره گذاری و آموزشگاه های رانندگی به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کردند، اما همچنان صرف نظر پلیس از ثبت جریمه دو تخلف یعنی نداشتن معاینه فنی و گواهینامه های منقضی شده ادامه دارد. تصمیمی که البته موعد آن کمتر از سه روز دیگر به پایان خواهد رسید و لازم است رانندگان در زمان باقی مانده تهمیداتی را در این خصوص داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.
بر همین اساس رانندگی که گواهینامه شان منقضی شده است، باید هرچه سریعتر با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به تمدید اعتبار گواهینامه رانندگی خود اقدام کنند. همچنین خودروهای فاقد معاینه فنی نیز ملزم به دریافت معاینه فنی از مراکز مجاز ستاد معاینه فنی هستند و در غیر اینصورت از ۱۵ اردیبهشت ماه به بعد جریمه خواهند شد.

کلمات کلیدی » کرونا |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت