چالش مومو در روبیکا قابل اجرا است؟

کد خبر 50805 1399-07-25 20:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
روابط عمومی روبیکا اجرای چالش مومو را در بستر این پیام رسان تکذیب کرد.

در روزهای اخیر شاهد انتشار اخباری در مورد تماس با کاربران در بستر پیام رسان واتس اپ مبنی بر دعوت به اجرای بازی مومو هستیم. بر اساس اطلاعیه ها و رصدهای پلیس فتا، این اخبار و پیام ها باعث ایجاد نگرانی هایی برای کاربران به خصوص والدین دانش آموزان و نوجوانان در مناطق جنوبی کشور شده است.
در همین زمان، شایعات و اخبار هدفمند و کذب با محوریت برقراری تماس مومو از طریق پیام رسان روبیکا نیز در حال انتشار است. به اطلاع کاربران و هموطنان عزیز می رسانیم که اجرای بازی و تماس مومو از طریق پیام رسان روبیکا به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد و اخبار منتشر شده کذب محض است .
از رسانه ها تقاضا می شود که نسبت به انتشار اخبار درست در این زمینه دقت کافی را داشته باشند. برابر اعلام پلیس فتا، اقدامات قضایی و فنی بر علیه مزاحمین و منتشر کنندگان اخبار دروغین آغاز شده است و عده ای از مزاحمین نیز شناسایی شده اند.
بر اساس اعلام پلیس فتا چالش مومو در حال حاضر از طریق واتس اپ و بیشتر در مناطق جنوبی کشور گزارش شده است. اما از آنجا که اکثر افراد با بازی نهنگ آبی، با این گونه چالش ها آشنا شده اند، در نتیجه همچنان از چالش مومو با نام بازی مومو نیز یاد می شود.
در پایان از هموطنان درخواست می شود بنابر اعلام سرهنگ رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | پلیس | مجازی |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :