آزمایش بالینی واکسن کرونای آمریکایی متوقف شد

کد خبر 49732 1399-07-22 15:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ظهور واکنش شدید نسبت به تزریق واکسن کووید۱۹ شرکت جانسون و جانسون در یکی از داوطلبان، منجر به توقف آزمایش بالینی آن شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فایننشال تایمز، شرکت داروسازی آمریکایی جانسون و جانسون آزمایش بالینی واکسن کووید۱۹ بالقوه خود را متوقف کرده است. دلیل این امر واکنش شدید یکی از  بیماران نسبت به تزریق واکسن اعلام شده است.
این شرکت بدون توضیحات دقیق در بیانیه ای نوشت: هنوز مشخص نیست چه عاملی باعث واکنش بدن داوطلب مذکور شده  یا اصلا واکنش بدن وی، به واکسن مربوط است یا خیر. 
در ادامه این بیانیه جانسون و جانسون از تصمیم خود برای متوقف کردن آزمایش بالینی خبر داد و نوشت: قبل از به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر ، باید تمام وقایع و داده ها را به طور کامل بررسی کنیم. 
همچنین در این بیانیه ذکر شده هنوز مشخص نیست داوطلب مذکور واکسن بالقوه را دریافت کرده یا داروی جایگزین (پلاسیبو) را. واکنش بدن داوطلبان نسبت به واکسن توسط یک هیات مستقل امنیت اطلاعات و پزشکان این شرکت بررسی می شود. 
ماه گذشته جانسون و جانسون به نخستین شرکتی تبدیل شد که واکسن تک دوز کووید۱۹ را آزمایش می کند.
همچنین این شرکت مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن خود را آغاز کرده بود که حدود ۶۰ هزار نفر در ۳ قاره جهان در آن شرکت می کنند.

کلمات کلیدی » آمریکا | طلا | واکسن | کووید19 |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :