اکونومی نیوز / سیاسی

پسران مفتخر چه کسانی هستند و چرا ترامپ از آن‌ها خواست تا «عقب بنشینند و آماده باشند»؟

کد خبر 45474 1399-07-11 23:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در جریان نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری میان دونالد ترامپ و جو بایدن، ترامپ با اصرار رقیب و مجری برنامه مجبور به موضع‌گیری در برابر شبه‌نظامیان راست افراطی و به‌ویژه یک گروه تازه تاسیس شد: پسران مفتخر (Proud Boys).
پسران مفتخر چه کسانی هستند و چرا ترامپ از آن‌ها خواست تا «عقب بنشینند و آماده باشند»؟


رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به دعوت کریس والاس، مجری برنامه به محکومیت خشونت راست افراطی و طرفداران برتری نژاد سفید، از اعضای گروه شبه نظامی پسران مفتخر (Proud Boys) خواست تا عقب بنشینند، آماده باشند و در حال حاضر به پلیس و نیروهای امنیتی اجازه بدهند «کارشان» را انجام دهند.
دونالد ترامپ با این حال در پاسخ به این پرسش تاکید کرد که خشونت معمولا از چپ افراطی می آید و نه از راست ها. رئیس جمهوری ایالات متحده با توجیه اینکه به هرحال باید کاری در برابر «آنتی فا»ها کرد، به شکل تلویحی از حضور شبه نظامیان دست راستی برای برقراری نظم، حمایت کرد.
تنها دقایقی پس از پایان مناظره، پسران مفتخر در شبکه های اجتماعی دریافت پیام از دونالد ترامپ را جشن گرفتند. این سازمان شبه نظامی پیام رئیس جمهوری را به لوگوی خود در شبکه های اجتماعی اضافه کرد: «عقب بنشینید آماد باشید» « stand back and stand by ».
اما پسران مفتخر چه کسانی هستند و چه می کنند؟ «مردان شوونیست غربی »
پسران مفتخر در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد. گوین مکیننس، خبرنگار، تحلیل گر سیاسی و از اعضای هیات تحریریه مجله وایس بنیانگذار این گروه به شمار می رود. «مرکز حقوقی فقر در جنوب» نهاد متخصص نظارت بر جریان های افراطی می گوید اعضای این گروه، همانطور که از نام آن بر می آید، همگی مذکر هستند و خود را به عنوان شووینیست های غربی معرفی می کنند.
براساس داده های همین نهاد دیده بانی مدنی، این گروه چهار رده سازمانی دارد: برای ورود به حلقه اول، هوادار (سفیدپوست) باید اعلام کند: «من یک شوونیست غربی هستم و از خلق جهان مدرن عذرخواهی نمی کنم.» برای ورود به حلقه دوم، باید کتک خوردن را پذیرفت و از خودارضایی اعلام انزجار کرد. افرادی به حلقه سوم وارد می شوند که نام گروه را روی بدن خود خالکوبی کنند. اما حلقه چهارم، مخصوص کادرها است: پسران مفتخر؛ آن هایی که برای سازمان کتک خورده اند. رویارویی یک عضو «پسران مفتخر» با یک معترض به سیاست های ترامپJohn Locher/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دونالد ترامپ | جهان | پلیس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


سنای آمریکا طرح خروج اقتصاد از بحران کرونا را تصویب کرد
مجلس سنای آمریکا طرح خروج اقتصاد این کشور از بحران کرونا را تنها با یک رای بیشتر تصویب کرد.

افزایش سطح آمادگی نظامیان صهیونیست درپی حوادث کرانه باختری
رسانه های صهیونیست از دستور افزایش سطح آمادگی نظامیان این رژیم پس از تیراندازی ها در شهر نابلس واقع در کرانه باختری خبر دادند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید