اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

افزایش امیدواری به بازگشت روزهای خوش به بورس

کد خبر 45426 1399-07-11 15:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات بورس در آخرین روز معاملاتی هفته‌ای که گذشت امیدوارکننده‌تر از روزهای گذشته دنبال شد و تا حدودی نگاه سهامداران حاضر در بازار را تغییر داد.
افزایش امیدواری به بازگشت روزهای خوش به بورس


«هومن عمیدی» امروز (جمعه) با بیان اینکه براساس پیش بینی های انجام شده، به نظر می رسد روند مثبتی را در معاملات هفته پیش رو شاهد باشیم، اظهار داشت: اصلاح عمیق قیمت ها و افزایش نرخ دلار جریان نقدینگی را دوباره به سمت بازار سرمایه سوق داد.  
وی به روند معاملات بورس در چند روز گذشته اشاره کرد و افزود: معاملات بورس در آخرین روز هفته ای که گذشت امیدوارکننده تر از روزهای گذشته دنبال شد و تا حدودی نگاه سهامداران حاضر در بازار که نسبت به سرمایه گذاری در این بازار تردید داشتند را تغییر داد.
عمیدی گفت: نوسان های اخیر در معاملات بورس چنان هیجانی را در بین فعالان بازار ایجاد کرده است که با وجود بازگشت رشد به معاملات در آخرین روز معاملاتی هفته، همچنان سایه های ترس از ریزش مجدد و احتمال بازگشت موقت در بازار حاکم است و  عده ای از فعالان بازار را در حالت انتظار قرار داده است.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اقبال گروه بانکی ها در بازار تصریح کرد: در بازار معاملات، برخی از سهام گروه بانکی ها از روند بهتری برخوردار است و در کنار آن شاهد تشکیل صف خرید در برخی از نمادهای گروه خودرویی بودیم.
وی افزود: همچنین در گروه پالایشی و فلزات اساسی مسیر معاملات در برخی نماد تغییر کرد و وضعیت بهتری را نسبت به گذشته تجربه کردند که به نظر می رسد در هفته جاری شاهد تداوم روند صعودی در برخی از سهام این دو گروه باشیم.
عمیدی با بیان اینکه در سایر گروه های بازار نیز به مرور تحرکاتی برای جمع آوری صف های فروش به چشم می خورد، خاطرنشان کرد: بازگشایی نمادهایی که از مجمع باز می گردند باید در دستور کار سهامداران عمده قرار گیرد، زیرا در برخی گروه ها شاهد هستیم که هیچگونه تحرکی از سمت این سهامداران انجام نمی شود و بهتر است مسوولین و متولیان بازار سرمایه هرچه سریعتر نسبت به اقدامات عملی توسط سهامداران عمده تصمیماتی را اتخاذ کنند.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: از عوامل مثبت و تاثیرگزار بر روند معاملات بازار در چند روز گذشته، الزام برای بازگشت اعلام eps به گزارش های کدال بود که بارها نسبت به فقدان آن توسط تحلیل گران بازار سرمایه هشدار داده شده بود.
وی معتقد است: هر چه نسبت به شفافیت اطلاعات در بورس تلاش شود معاملات روان تر و از جوهای کاذب فشار خرید و فروش کاسته خواهد شد.
عمیدی گفت: در حالت کلی به نظر می رسد با روشن شدن مفروضات بودجه سال آینده و اعلام گزارش های ۶ ماهه شرکت ها که پیش بینی می شود گزارش های مثبت و شگفت انگیزی باشند، فضای عمومی بازار سرمایه مثبت تر خواهد شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بورس | سهام | دلار | ارز | طلا | بازار | بانک | خودرو |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


عرضه خودرو در بورس باید بدون سقف قیمت باشد کاهش قیمت در بلندمدت
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: عدم تعیین سقف قیمت و دامنه نوسان، تداوم عرضه در بورس و عرضه همه محصولات در بورس از جمله الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا است‌.

کاهش نرخ ارز در بازار
در صرافی‌های رسمی  هر دلار آمریکا به قیمت ۲۵ هزار و  186.3 تومان و هر یورو  نیز به نرخ ۳۰ هزار و447.7 تومان ارزش‌گذاری شده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت، نرخ ها روند کاهشی طی کرده است. 

بورس ۵۷۰۰ واحد افت کرد
شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ با افت ۵۷۲۴ واحدی به یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۲۸۵ واحد رسید.

بیت کوین یا بورس، بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟
بازار مالیایرنا به نقل از یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وجود نوسان در معاملات رمز ارزها و بازار سهام، نوشت: در بازار جهان ی پیش‌بینی شده که رمز ارزها وارد یک فضای حباب‌گونه شده‌اند و مردم باید با احتیاط بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این بازار اقدام کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید