اکونومی نیوز / سیاسی

سی‌.ان.ان از احتمال خطرساز بودن کرونا برای ترامپ خبر داد

کد خبر 45424 1399-07-11 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شبکه خبری سی ان ان آمریکا روز جمعه طی گزارشی عنوان کرد که ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا می‌تواند به دلیل سن بالا و اضافه وزن نسبتا بالا برای وی خطرناک باشد.
سی‌.ان.ان از احتمال خطرساز بودن کرونا برای ترامپ خبر داد


دونالد ترامپ در حالی روز جمعه در توییتی ابتلا خود و همسرش به بیماری کووید_ ۱۹ را تایید کرد که نشانه هایی از احتمال خطرساز بودن این بیماری برای رئیس جمهوری آمریکا وجود دارد.
ترامپ اکنون به دلیل بالا بودن سن (۷۴ سال) در گروه مبتلایان به کرونا با خطر بالا قرار دارد. همچنین براساس گزارش ها وزن نسبتاً بالای وی نیز می تواند در روند بهبودی مشکلاتی ایجاد کند.
براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا، افراد بین ۶۵ تا ۷۴ سال  با پنج برابر خطر بیشتر بستری شدن در مقایسه با دیگر افراد روبرو هستند. خطر مرگ این افراد در این سنین در مقایسه با افراد بین ۱۸تا ۲۹ سال سن ۹۰ برابر بیشتر است.
براساس اعلام پزشکان اضافه وزن نیز می تواند خطر بستری شدن را به دلیل ابتلا به کرونا سه برابر بیشتر کند.
هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا ترامپ مشکلات جسمی دیگری دارد که منجر به قرار گرفتن در گروه مبتلایان با خطر بالا شود یا خیر. پیش از این هیچ نشانه ای از اینکه ترامپ سرطان، بیماری کلیوی، دیابت یا بیماری های خاص دیگری که منجر به تشدید وخامت شرایط جسمانی اش به دنبال ابتلا به کرونا شود، مشاهده نشده بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه طی توییتی تایید کرد که آزمایش کرونای وی و همسرش مثبت شده است. ترامپ در حالی ابتلای خود و همسرش به کرونا را تایید کرد که با چالش های جدی در آمریکا از جمله انتخابات ریاست جمهوری و همچنین مسئله همه گیری کرونا در سراسر کشور روبرو است .
وی در توییتش نوشت: امشب آزمایش ابتلا به بیماری کووید_ ۱۹ بانوی اول آمریکا و من مثبت اعلام شد. ما روند قرنطینه و بهبودی را فورا آغاز خواهیم کرد و با هم بر این بیماری غلبه می کنیم.
رییس جمهوری آمریکا پیش از این در پی مثبت شدن آزمایش کرونای یکی از مشاورنش، اعلام کرد که به همراه همسرش خود را قرنطینه کرده اند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دونالد ترامپ |از پرونده ها بخوانید
» ترامپ ۱۱۰ کیلو وزن دارد؛ شانس آورد که به خاطر کرونا جانش را از دست نداد
» دوست عزیز من هستی اما اقتصاددان نیستی بعد از انتخابات آمریکا ارز بیشتری وارد کشور شده است
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آغاز ماموریت بمب افکن‌های بی – ۱ آمریکا در نزدیکی آبهای روسیه
نیروی هوایی آمریکا از آغاز نخستین ماموریت تمرینی بمب افکن‌های بی – ۱ این کشور در دریای نروژ و در مجاورت آبهای روسیه خبر داد.

رئیس‌جمهور برزیل: زدن ماسک ضرر دارد
رئیس جمهور برزیل روز جمعه بار دیگر مردم کشورش را به عدم استفاده از ماسک‌های حفاظتی برای مقابله با ویروس کرونا تشویق کرد و برای این سخنان خود به یک تحقیق آلمانی استناد کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید