اکونومی نیوز / بازار و تجارت

دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای را ببینید

کد خبر 45353 1399-07-11 09:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای را ببینید بازرگانیایسنا نوشت: آیا تخم مرغ های سفید و قهوه ای از نظر کیفیت، طعم و مزه با یکدیگر تفاوت دارند؟
دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای را ببینید

برخی افراد تصور دارند که تخم مرغ های  قهوه ای رنگ سالمتر و طبیعی تر هستند و نسبت به تخم مرغهای سفید رنگ از کیفیت بالاتری برخوردارند. این افراد معتقدند که حتی طعم تخم مرغ های قهوه ای نیز بهتر از تخم مرغ های سفید است. اینکه آیا این تخم مرغها علاوه بر تفاوت رنگ پوسته درکیفیت، سلامت، مزه و طعم با یکدیگر متفاوتند یا خیر را از رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران جویا شدیم. ناصر نبی پور دراین باره اظهار کرد: هیچ تفاوتی در کیفیت،  مزه و طعم تخم مرغ ها وجود ندارد و تنها تفاوت در رنگ آنهاست. وی ادامه داد: معمولا گله های مرغ مادر و مرغهای تخم گذار قهوه ای رنگ تخم مرغ قهوه ای تولید می کنند که البته تعداد آنها در کشور بسیار کم است. رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران اضافه کرد: تخم مرغهای قهوه ای رنگ که در حال حاضر در بازار وجود دارد از تولیدات مرغ های مادر است. وی در پاسخ به این سوال که چرا قیمت تخم مرغ قهوه ای و سفید متفاوت است؟ گفت: وقتی کالایی کم باشد قیمت آن هم بالا می رود. زمانی قیمت تخم مرغ قهوه ای از سفید ارزانتر بود اما به دلیل اینکه تعداد آن کم شده است گرانتر فروخته می شود. ۲۲۳۲۲۵
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » بازار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


عرضه مرغ۳۲هزار تومانی،گرانفروشی است دستگاه‌های نظارتی برخوردکنند
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه عرضه مرغ به قیمت ۳۲ هزار تومان گرانفروشی است، گفت:دستگاه های نظارتی با گرانفروشان قاطعانه برخورد کنند.

توزیع میوه شب عید از ۲۲ اسفند مشکلی در تامین مرغ نداریم ۴۵۰ هزار تن روغن خام موجود است
دبیر ستاد تنظیم بازار از توزیع میوه شب عید از ۲۲ اسفند خبر و گفت که پیشنهاد استانداری سیستان و بلوچستان مبنی بر تهاتر و صادرات و واردات کالا در مرز در ستاد تنظیم بازار به تصویب رسید.

قیمت سکه، طلا و ارز ۹۹.۱۲.۱۱ کاهش نرخ ارز ، افزایش قیمت سکه
بازرگانی در صرافی‌های رسمی  هر دلار آمریکا به قیمت ۲۴ هزار و  ۷۴۹.۷ تومان و هر یورو  نیز به نرخ ۲۹ هزار و ۸۹۶ تومان ارزش‌گذاری شده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت، نرخ ها روند کاهشی طی کرده است. 

رانت سیمانی  18 هزار میلیاردی! دستپخت قیمت گذاری دستوری، این بار در سیمان
درحالی که هرکیسه سیمان تا حدود دو ماه پیش زیر 25 هزار تومان از طرف مراکز عمده توزیع آن به فروش می رفت اما خبرها حاکی است که هم اکنون هرکیسه سیمان حدود 40 هزار تومان فروخته می شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید