اکونومی نیوز / راه و مسکن

افزایش قیمت مسکن چه زمانی متوقف می‌شود؟

کد خبر 45325 1399-07-10 22:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک کارشناس بازار مسکن گفت: از آن‌جا که مهم‌ترین مولفه افزایش قیمت مسکن تورم است، خیلی بعید به نظر می‌رسد که قیمت مسکن کاهش پیدا کند و افزایش قیمت مسکن حالا حالاها دست از سر کشور برنخواهد داشت.

مهدی سلطان محمدی در خصوص آینده قیمت مسکن اظهار داشت: تا مادامی که نقدیگی افزایش پیدا کند، تورم بالا رود و دلار گران تر شود، فشار افزایش قیمت ها بر روی مسکن خواهد بود. وی افزود: در صورتی که در سیاست گذاری ها تغییر ایجاد شود و گشایشی در روابط خارجی به وجود آید، قیمت دلار نیز تعدیل خواهد شد و می توان انتظار توقف رشد قیمت مسکن را داشت و حتی می توان انتظار کاهش اندکی قیمت را نیز داشت. این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: با روندی که در حال حاضر اقتصاد کشور در پیش گرفته است، چنین چشم اندازی متصور نیست و بعید به نظر می رسد که قیمت مسکن کاهش پیدا کند، اما رشد قیمت مسکن به این شدت که طی چند ماه گذشته بوده است دیگر نیست و سرعت رشد قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد کرد. سلطان محمدی عنوان کرد: ۶ ماه نخست امسال عملا ماهانه قیمت مسکن به طور میانگین ۱۲ درصد افزایش یافت، ولی در شهریور ماه این رشد قیمت ها به ۵ درصد رسید و از شتاب افزایش قیمت مسکن کاسته شد؛ البته ۵ درصد هم عدد نگران کننده ای است. وی متذکر شد: قیمت مسکن هیچ گاه در ایران به صورت کاهشی نبوده و نیست و در بازه زمانی خیلی کوتاهی در تاریخ ساخت و ساز بوده است که قیمت مسکن کاهش پیدا کرده است.  
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | دلار | ارز | بازار | مهران محمدی | مسکن | اقتصاد |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


بازار مسکن آماده ثبات قیمت شده است
یک کارشناس می گوید که در صورت ادامه وضعیت فعلی بازار مسکن برای چهار تا پنج ماه وارد رکود معاملاتی و سپس سه تا چهار سال وارد دوره ثبات قیمت می شود.

عدم فروش بلیت قطار به کرونایی‌ها
معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا اعلام کرد: بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از فروش بلیت قطار به مبتلایان به ویروس کرونا خودداری می‌کنیم.

افشاگری عجیب در مورد نقش بانک‌ها در گرانی مسکن! بانکها مالک خانه‌های خالی هستند
رئیس اتحادیه املاک کشور و تهران گفت: متاسفانه بانک‌ها، شرکت‌های ساختمانی زدند چون اعتبار و تسهیلات از همه جا دارند و می‌توانند با قیمت‌گذاری بازار را کنترل کنند.

افت ۴۸ درصدی معاملات در بازار مسکن
رییس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۴۸ و ۳۱ درصدی معاملات ملک به ترتیب در شهر تهران و کل کشور طی یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن قیمت مسکن، خریداران در انتظار افت بیشتر نرخهای پیشنهادی هستند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید