اکونومی نیوز / سیاسی

ربیعی: شوک نخست کرونا باعث بیکاری یک‌ونیم میلیون نفر در کشور شد

کد خبر 45323 1399-07-10 22:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی دولت گفت: در شوک نخست کرونا، یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و در پی آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کار بیکار شدند.
ربیعی: شوک نخست کرونا باعث بیکاری یک‌ونیم میلیون نفر در کشور شد


علی ربیعی طی سخنانی در سفر به شهرستان تنکابن، با بیان اینکه "در جنگ اقتصادیِ دشمن، دولت از عزت و هویت ایران دفاع می کند"، اظهار کرد: دشمنان تلاش دارند با توطئه های گوناگون روحیه تلاش و امیدواری را در جامعه کاهش دهند، اما برای کاستن از مشکلات باید نسبت به آینده امیدوار بود و با تلاش زیاد در جهت رفع کمبودها و کاستی ها گام برداشت.
وی افزود: برخی افراد در داخل کشور به خاطر برخی مقاصد سیاسی همسو با دشمن شده اند و بر طبل ناامیدی می کوبند و اعلام می کنند که دولت از شرایط سخت زندگی مردم بی خبر است؛ در حالی که دولت رنج و سختی مردم را در شرایط فعلی اقتصادی کاملا درک می کند و نسبت به آن آگاه است.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه "ما در این سال ها تلاش های زیادی انجام داده ایم و پروژه های زیادی را به بهره برداری رسانده ایم"، گفت: بزرگترین رنج جامعه امروز ایران، پولدار شدن بدون زحمتِ برخی افراد است که بدون آنکه نانی سر سفره مردم بگذارند برای خود ثروت اندوزی کرده اند.
ربیعی یادآور شد: باید از کارآفرینانی که در این شرایط سخت فعال هستند و در برابر مشکلات ایستادگی می کنند، بیش از پیش قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه "دولت ۲۱ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال پیش بینی کرد"، گفت: در شوک نخست کرونا، دست کم یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل دچار آسیب شد و یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و در پی آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم از کار بیکار شدند.
سخنگوی دولت در پایان اظهار کرد: هم اکنون دست کم یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته اند و به محض تغییر وضعیت کرونا از حالت قرمز به عادی و گشایش های اقتصادی، این تعداد نیرو آمادگی دارند به محل کارشان بازگردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | دولت | مردم | اقتصاد | پول | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


ونزوئلا ۶۴ میلیون دلار برای دریافت واکسن کرونا از طریق کوواکس پرداخت کرد
معاون رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: کاراکاس نیمی از مبلغ مورد نیاز یعنی ۶۴ میلیون دلار را برای دریافت واکسن کرونا از طریق برنامه کوواکس پرداخت کرده است.

به زودی اولین خاخام یهودیان در عربستان معرفی می‌شود
یک خاخام اسرائیلی اعلام کرد که به زودی وی اولین خاخام یهودی‌ها در عربستان خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید