ربیعی: شوک نخست کرونا باعث بیکاری یک‌ونیم میلیون نفر در کشور شد

کد خبر 45323 1399-07-10 22:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی دولت گفت: در شوک نخست کرونا، یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و در پی آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کار بیکار شدند.

علی ربیعی طی سخنانی در سفر به شهرستان تنکابن، با بیان اینکه "در جنگ اقتصادیِ دشمن، دولت از عزت و هویت ایران دفاع می کند"، اظهار کرد: دشمنان تلاش دارند با توطئه های گوناگون روحیه تلاش و امیدواری را در جامعه کاهش دهند، اما برای کاستن از مشکلات باید نسبت به آینده امیدوار بود و با تلاش زیاد در جهت رفع کمبودها و کاستی ها گام برداشت.
وی افزود: برخی افراد در داخل کشور به خاطر برخی مقاصد سیاسی همسو با دشمن شده اند و بر طبل ناامیدی می کوبند و اعلام می کنند که دولت از شرایط سخت زندگی مردم بی خبر است؛ در حالی که دولت رنج و سختی مردم را در شرایط فعلی اقتصادی کاملا درک می کند و نسبت به آن آگاه است.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه "ما در این سال ها تلاش های زیادی انجام داده ایم و پروژه های زیادی را به بهره برداری رسانده ایم"، گفت: بزرگترین رنج جامعه امروز ایران، پولدار شدن بدون زحمتِ برخی افراد است که بدون آنکه نانی سر سفره مردم بگذارند برای خود ثروت اندوزی کرده اند.
ربیعی یادآور شد: باید از کارآفرینانی که در این شرایط سخت فعال هستند و در برابر مشکلات ایستادگی می کنند، بیش از پیش قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه "دولت ۲۱ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال پیش بینی کرد"، گفت: در شوک نخست کرونا، دست کم یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل دچار آسیب شد و یک میلیون و ۳۰۰ هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفت و در پی آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم از کار بیکار شدند.
سخنگوی دولت در پایان اظهار کرد: هم اکنون دست کم یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته اند و به محض تغییر وضعیت کرونا از حالت قرمز به عادی و گشایش های اقتصادی، این تعداد نیرو آمادگی دارند به محل کارشان بازگردند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | دولت | مردم | اقتصاد | پول | تومان |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق