اکونومی نیوز / سیاسی

رویترز: اعلام حمایت بیش از ۵۰ مقام اسبق جمهوری‌خواه از بایدن

کد خبر 45314 1399-07-10 20:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گزارشی حاکی از آن است که بیش از ۵۰ مقام اسبق جمهوری‌خواه با پیوستن به گروهی قصد دارند حمایت خود را از نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کنند.
رویترز: اعلام حمایت بیش از ۵۰ مقام اسبق جمهوری‌خواه از بایدن


بیش از ۵۰ نفر از مقامات اسبق امنیت ملی آمریکا به گروهی پیوسته اند تا از «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حمایت کنند.
به نوشته خبر گزاری رویترز، این گروه که «مقام های اسبق امنیت ملی و حامی بایدن» نام گرفته در ماه اوت امسال با ۷۰ عضو آغاز به کار کرد.
با ملحق شدن این مقامات که تعداد آنان ۵۶ نفر است، شمار اعضای این گروه به حدود ۱۳۰ نفر خواهد رسید.
یک منبع آگاه گفته این مقامات همکاری های خود را با رؤسای جمهور فعلی و پیشین آمریکا قطع کرده اند و هفت نفر از آنها نیز برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فعالیت داشته اند.
دیگر اعضای جدید این گروه نیز مقامات امنیتی و دفاعی ارشد در دولت های رونالد ریگان، جورج بوش پدر و جورج بوش پسر بوده اند.
برخی از این مقامات جمهوری خواه شامل «گِرِگ بروئِر»، دستیار مدیر اف بی آی اسبق، «لاری پِفیفر»، مدیر کارکنان اسبق سازمان سیا و «آلدن مانسون»، معاون اسبق اداره اطلاعات ملی آمریکا هستند.
خبرگزاری رویترز پیشتر در مطلبی، اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را «نزاع سیاسی نفس گیر» توصیف کرد که در آن دو طرف توهین های مختلف و حملات شخصی را نثار یکدیگر کردند.
اکثر نظرسنجی های انجام شده توسط رسانه های آمریکایی بعد از این مناظره نشان می دهد که افکار عمومی این کشور بایدن را پیروز این جدال انتخاباتی می دانند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | طلا | دونالد ترامپ | دولت | انتخابات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


واشنگتن نخستین قدم برای بازگشت به برجام را بردارد
«کریس مورفی»، سناتور دمکرات آمریکایی ضمن استقبال از آغاز روند گفتگوهای برجامی، گفت بهتر است آمریکا قدم اول را برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران بردارد.

ماکرون خواستار مذاکره با پوتین شد
رئیس جمهوری فرانسه قصد دارد در آینده نزدیک با همتای روس خود گفت‌وگو کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید