اکونومی نیوز / بازار و تجارت

افت ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

کد خبر 45299 1399-07-10 17:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۴ تا ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد.
افت ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار


علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افت ۴ تا ۵ هزار تومانی قیمت گوشت نسبت به ۱۰ روز گذشته در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۵ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود با نرخ ۱۰۸ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.
نرخ شقه گوسفندی به ۱۰۸ هزار تومان رسیداو  رکود بازار و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی افت قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط فعلی بازار نمی توان پیش بینی خاصی راجع به وضعیت قیمت گوشت داشت.
ملکی درباره آخرین وضعیت قاچاق دام بیان کرد: هم اکنون مقداری دام در حال خروج از مرز های کشور است و این اتفاق در سنوات گذشته رخ می داد.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ هر کیلو دام زنده را ۴۳ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود آنکه در ۶ ماهه دوم سال نیاز به محصولات پروتئینی بیشتر است، از این رو با اعمال نظارت های بیشتر باید مراقب داشته هایمان باشیم چرا که واردات مقرون به صرفه نیست.
او ادامه داد: با توجه به نوسان نرخ نهاده های دامی، دامدار در فصل زمستان به دلیل نبود علوفه در صحرا دچار مشکل می شود.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به آنکه در ۶ ماهه دوم سال دام ها باید در آغول بمانند، از مسئولان تقاضا داریم که تدابیری برای تامین نهاده مورد نیاز دامدار بیندیشند تا دامداران به سبب کمبود عرضه تغییری در قیمت ها نداشته باشند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بازار | واردات | مرز | قاچاق | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


نوسان قیمت زعفران در بازار
عضو شورای ملی زعفران گفت: طی چند روز اخیر بازار زعفران با نوساناتی روبرو شد که بخشی از آن مربوط به ازدیاد تقاضا در ماه رمضان است.

اعلام قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان
رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران گفت: قیمت زولبیا و بامیه ویژه ماه رمضان در واحدهای صنفی درجه یک برابر با کیلویی 48 هزار تومان و قیمت این محصول در واحدهای درجه 2 کیلویی 38 هزار تومان تعیین شده است.

اصناف تعطیلند اما بانک، بیمه و مالیات مشغول کارند!
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اصناف مصوبات بهداشتی ستاد ملی کرونا را رعایت می‌کنند، گفت: این در حالی است که در زمان تعطیلات اصناف، بانک‌ها، مراکز بیمه و مالیاتی باز هستند.

کرونا سبک خرید مردم را تغییر داد
یک فعال حوزه کار معتقد است اگر چه کرونا محدودیتها و مشکلاتی برای اقتصاد و بازار کار ایجاد کرد اما در مقابل فرصتهایی هم به وجود آورد و باعث شد تا شکل کسب و کارها و سبک خرید مردم تغییر کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید