اکونومی نیوز / تولید و صنعت

تثبیت اشتغال حدود ۱۴ هزار نفر با راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط

کد خبر 45292 1399-07-10 16:20
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تثبیت اشتغال حدود ۱۴ هزار نفر با راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط صنعتمعاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احیا و راه‌اندازی مجدد ۷۶۷ واحد صنعتی کوچک و متوسط از ابتدای سال ۹۹ تاکنون خبر داد.
تثبیت اشتغال حدود ۱۴ هزار نفر با راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط

و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» گفت: با راه‌اندازی مجدد این واحدها برای ۱۳ هزار و ۵۷۷ نفر اشتغال ایجاد یا تثبیت شغل شده است. وی افزود: هم‌اکنون در شهرک‌های صنعتی کشور حدود ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که ۹ هزار و ۸۰۰ مورد آنها غیرفعال و راکد هستند و امسال احیای یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده و در دستور کار قرار گرفته است. مصاحب اعلام‌کرد: با بازگشت ۷۶۷ واحد صنعتی به چرخه تولید از آغاز امسال، ۵۱ درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است. معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با توجه به برنامه‌ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحد های احیا شده بیش از ۵۰ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است. مصاحب ادامه‌داد: استان تهران با ۸۱ واحد صنعتی، استان اصفهان با ۶۰ واحد صنعتی و مازندران با احیای ۵۱ واحد صنعتی، به ترتیب بیشترین تعداد راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده‌اند. سرمایه‌گذاری۲۵۶۰ میلیارد تومانی برای احیای این واحدها عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک خاطرنشان‌کرد: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدد راه‌اندازی شده به طور متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه‌گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از دو هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان با سرانه سرمایه‌گذاری نزدیک به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. مصاحب ادامه‌داد: در یک هفته گذشته تعداد ۲۷ واحد صنعتی جدید مجدد راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته است. وی افزود: راه‌اندازی مجدد واحدهای غیرفعال از طریق واگذاری به سرمایه‌گذار جدید، تامین مالی، اخذ شریک سرمایه‌گذار، تامین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکا و دیگر شیوه‌ها انجام شده است. این مسوول بیان‌داشت: تجربه سال‌های گذشته در راه‌اندازی مجدد واحدهای غیرفعال نشان می‌دهد که در ۶ ماهه دوم سال عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می‌افتد و امید می‌رود این روند در سال ۹۹ نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه‌های مرتبط بیش از پیش محقق شود.
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » ایران | تهران | آمار | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تولید و صنعت


رکود شکنی صنعت لوازم خانگی تولید داخلی ۷۰ درصد رشد کرد
مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: به تولید ۱۵ میلیون لوازم خانگی در سال ۹۹ رسیدیم و رکورد شکنی کردیم.

جزئیات مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی 
از فردا (۱۹ فروردین) باید تمامی مالکان خانه اطلاعات مربوط به املاک خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند که وضعیت سکونت آنها از نظر خالی یا دارای سکنه بودن برای اعمال مالیات مشخص شود.

نگرانی مرغداران از کاهش قیمت‌ به زیر نرخ مصوب
قائم مقام انجمن ملی شرکت های زنجیره ای تولید گوشت مرغ با بیان اینکه نگران کاهش قیمت مرغ به زیر قیمت مصوب هستیم گفت: میزان تولید مرغ بالا است و این امکان وجود دارد که ظرف یک تا دو هفته آینده به زیر قیمت مصوب برسد.

روحانی: رفع موانع و پشتیبانی از تولید نیازمند اقدامات عینی و عملی است
رییس جمهور با بیان اینکه دولت با تمام توان در زمینه برداشته شدن موانع برای فعالان بخش تولید تلاش خواهد کرد، گفت: رفع موانع و پشتیبانی از تولید نیازمند اقدامات عینی و عملی است و نباید صرفا در مقام سخن و حرف محصور بماند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید