اکونومی نیوز / اجتماعی

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به استان قزوین

کد خبر 45291 1399-07-10 16:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان گفت: افزایش شیوع ویروس کرونا در قزوین موجب شد تا مجدد به مدت یک هفته محدودیت‌های اجتماعی در استان اعمال شود.
بازگشت محدودیت‌های کرونایی به استان قزوین


، منوچهر حبیبی در جلسه مسئولان کمیته های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای  استان گفت: با توجه به اعمال این محدودیت ها، طی یک هفته آینده همه کلاس های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آموزش عالی و حوزه های علمیه به صورت مجازی برگزار می شود.
به گفته او، کادر اجرایی مدارس و دانشگاه ها باید در محل آموزش حضور یابند در حالی که هیچ الزامی برای حضور دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، دبیران و اساتید دانشگاهی وجود ندارد.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان  خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبان سرا ها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها تعطیل خواهند بود.
حبیبی در ادامه  سینماها، تئاتر ها و مراکز مشابه، استخر های سرپوشیده، موزه، باغ موزه ها و تالار های پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی را به مدت یک هفته  تعطیل اعلام کرد.
وی افزود: رستوران ها و فست فود ها می توانند در این هفته به کار خود ادامه دهند، اما فعالیت آن ها صرفا باید به صورت بیرون بر باشد و مردم نباید در سالن این اماکن حضور داشته باشند.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گفت: همچنین از روز شنبه فعالیت باشگاه های ورزشی و ورزش های پربرخورد رزمی و گروهی، باشگاه های بدنسازی، کافه ها قهوه خانه و چایخانه ها، باغ وحش و شهر بازی ها ممنوع است.
حبیبی گفت: طبق هماهنگی با امام جمعه قزوین و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات این هفته مراسم نماز جمعه در هیچ نقطه ای از استان برگزار نخواهد شد و در این مدت مساجد فقط  برای اقامه نماز باز خواهد بود لذا برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی در مساجد طی هفته آینده ممنوع است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | مجازی | دانشگاه |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید