اکونومی نیوز / خودرو

آغاز پروژه تولید نخستین خودرو شاسی‌بلند آفرودی در گروه سایپا

کد خبر 45257 1399-07-10 13:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از آغاز پروژه تولید نخستین خودرو SUV (شاسی بلند) آفرودی با نشان ایرانی در داخل کشور خبر داد.
آغاز پروژه تولید نخستین خودرو شاسی‌بلند آفرودی در گروه سایپا


سید جواد سلیمانی با تاکید بر استمرار و تداوم برنامه تحول گرایانه سایپا در سبد محصولات، افزود: پس از توقف عرضه و خروج پراید از خطوط تولید، گروه خودروسازی سایپا با عرضه فیس لیفت دو محصول فعلی کوییک و ساینا و محصول جدید شاهین در سال جاری گام بعدی تحول در سبد محصولات خود را برداشته است.
سلیمانی ادامه داد: در سال آینده نیز علاوه بر تولید و عرضه محصولی دیگر از پلتفرم SP100 که نخستین کراس اوور ایرانی به حساب می آید، تولید انبوه و عرضه یک خودرو جدید SUV (شاسی بلند) در دستور کار گروه سایپا قرار گرفته است.
وی افزود: از نیمه دوم سال جاری تا پایان سال آینده با ورود ساینا.اس، کوییک.اس، شاهین، کراس اوور پلتفرم SP100 و یک خودرو شاسی بلند به خانواده محصولات سایپا، تحولی اساسی در سبد محصولات این گروه خودروسازی ایجاد شده و تصویر ذهنی مشتریان عزیز و جامعه نسبت به سایپا تغییر خواهد کرد.
مدیرعامل سایپا گفت: پوست اندازی و تحول اساسی در رویکرد سایپا، در سخت ترین سال های صنعت خودرو که تحریم های خارجی، تنگناهای اقتصادی داخلی و شیوع ویروس کرونا به وجود آورده، نشانه ای روشن از توانمندی مدیریتی و تعهد و تخصص مهندسان و کارکنان صنعت خودرو ایران است.
سلیمانی در خصوص شاسی بلند جدید گروه سایپا نیز گفت: این محصول نخستین خودرو SUV بومی سازی شده در داخل کشور خواهد بود و ویژگی های دو دیفرانسیل و شاسی مستقل در آن دیده می شود که این موضوع قابلیت، توان و کیفیت قابل ملاحظه ای به این خودرو می بخشد و آن را به خودرویی آفرودی و سرسخت تبدیل می کند.
وی افزود: با ورود این محصول به بازار، صنعت خودرو ایران پس از سال ها شاهد تولید یک خودرو متفاوت در داخل کشور خواهد بود.
سلیمانی در پایان گفت: جزئیات و اطلاعات بیشتری از این خودرو در روزهای آینده و همزمان با رونمایی از این محصول در اختیار رسانه ها و هموطنان قرار خواهد گرفت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | طلا | بازار | خودرو | ویروس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید