اکونومی نیوز / سیاسی

اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با چین در تولید واکسن کووید-19

کد خبر 45253 1399-07-10 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور اطمینان داد که نهایی‌سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله بین دو کشور گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک و در راستای صلح و ثبات بین‌المللی و مقابله با یکجانبه‌گرایی فراهم خواهد ساخت.
اعلام آمادگی ایران برای مشارکت با چین در تولید واکسن کووید-19


رئیس جمهور در پیامی با تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس جمهوری خلق چین به دولت و مردم این کشور، اطمینان داد که نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله بین دو کشور گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک و در راستای صلح و ثبات بین المللی و مقابله با یکجانبه گرایی فراهم خواهد ساخت.
 متن کامل پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای شی جین پینگ
رئیس جمهوری خلق چین
فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز تاسیس جمهوری خلق چین را به جناب عالی و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می گویم.
مشارکت جامع راهبردی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین که از اشتراکات فرهنگی، پیشینه روابط بلندمدت تاریخی و نگاه دو کشور به عرصه تحولات بین المللی و عزم راسخ آنان در مبارزه با یکجانبه گرایی نشات می گیرد، عرصه سترگی برای توسعه روابط دوجانبه در حوزه های گوناگون فراهم آورده است. اطمینان دارم نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی 25 ساله بین دو کشور گامی بزرگ در جهت پیشبرد منافع مشترک و در راستای صلح و ثبات بین المللی و مقابله با یکجانبه گرایی فراهم خواهد ساخت.
شیوع ویروس کووید_19 به رغم مشکلات خود، عرصه ای را فراهم ساخت تا قدرت چین در کمک به سرنوشت مشترک بشری به نمایش درآید و بار دیگر ثمرات همدلی و عزم ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای توسعه همکاری ها فراهم شود. هم چنانکه از بدو شیوع این بیماری دو کشور در کنار یکدیگر به مبارزه با آن مشغول بوده اند، آمادگی کشورم را برای مشارکت در تولید واکسن کووید_19  با چین اعلام می دارم و امیدوارم با دستور جناب عالی زمینه همکاری در این حوزه نیز بیش از پیش فراهم شود.
سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » حسن روحانی | ایران | چین | دولت | ویروس | واکسن | کووید19 |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آمریکا و فیلیپین رزمایش ۲ هفته‌ای برگزار می‌کنند
آمریکا و فیلیپین از فردا دوشنبه رزمایش مشترک نظامی سالیانه ای را به مدت ۲ هفته برگزار می‌کنند.

حمله مسلحانه و تیراندازی در یک هتل ساحلی در هاوایی
پلیس محلی هاوایی آمریکا از اقدام یک عضو سابق نیروی دریایی این کشور به تیراندازی و حمله به یک هتل ساحلی در هاوایی خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید