اکونومی نیوز / سیاسی

بیانیه ارتش عراق درباره حمله راکتی ناشناس به پایگاه «الحریر» اربیل

کد خبر 45246 1399-07-10 12:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فرماندهی عملیات مشترک عراق طی بیانیه‌ای با اشاره به ادامه تحقیق درباره حمله راکتی چهارشنبه‌شب به اربیل، اعلام کرد که این حمله کار یک گروه تروریستی بود.
بیانیه ارتش عراق درباره حمله راکتی ناشناس به پایگاه «الحریر» اربیل


 در پی حمله راکتی چهارشنبه شب به اطراف پایگاه نظامی آمریکا در  نزدیکی فرودگاه بین المللی «اربیل» در منطقه کردستان عراق، فرماندهی عملیات مشترک ارتش این کشور، بیانیه ای صادر کرد و درباره این حمله توضیح داد.
پایگاه نظامی «الحریر» در نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل، مرکز منطقه کردستان عراق قرار دارد و میزبان نظامیان تروریست آمریکایی است.
در این بیانیه که نسخه ای از آن در پایگاه خبری «موازین» عراق منتشر شد، آمده است: یک گروه تروریستی، چهارشنبه شب، با چندین راکت، استان اربیل را هدف قرار داد و منبع شلیک، یک راکت انداز بود که بر روی یک خودرو از نوع کیا نصب شده بود. این راکت ها به سوی شمال غرب اربیل و نزدیک برخی روستاها شلیک شد و دو راکت به نزدیکی اردوگاه آوارگان «حسن شامی» اصابت کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است: راکت های مذکور از دره «ترجله» واقع در شهرستان «الحمدانیه» در استان نینوی شلیک شده و خسارات قابل ذکری وارد نکرده است و خودرویی که از آن این راکت ها شلیک شده، آتش گرفته و سوخته است.
در ادامه این بیانیه آمده است که به دستور مقامات عالی رتبه، فرمانده نیروی مسئول این منطقه که از آن راکت ها شلیک شده ، دستگیر و تحقیقات فوری درباره این امر آغاز شده است.
از سوی دیگر، تیپ ۳۰ در سازمان الحشد الشعبی عراق، امروز (پنج شنبه _ ۱ اکتبر) طی بیانیه ای اعلام کرد که بر خلاف اتهام زنی ها، الحشد الشعبی هیچ ارتباطی با شلیک راکت به سوی استان اربیل ندارد.
«سامی بکداش» مسئول رسانه ای تیپ ۳۰ الحشد الشعبی اعلام کرد: منطقه ای که از آن راکت ها شلیک شده میان ما و ارتش عراق مشترک است و یک منطقه مرزی است و نیروهای پیشمرگه نیز بسیار به آن نزدیک هستند و یک منطقه باز کشاورزی و زراعتی محسوب می شود. از زمان شلیک راکت ها ما عملیاتی را برای یافتن عاملان این اقدام آغاز کردیم اما تا به این لحظه به چیزی دست نیافته ایم. 
در ادامه این بیانیه آمده است: الحشد الشعبی هیچ ارتباطی با شلیک این راکت ها ندارد و چنین اقداماتی به ضرر الحشد و جایگاه و اعتبار آن است و ما چنین اقدامی نکرده و نخواهیم کرد و عملیات برای یافتن عاملان این اقدام همچنان ادامه دارد.
وزارت داخلی منطقه کردستان عراق نیز طی بیانیه ای درباره حمله راکتی به اربیل اعلام کرد: در ساعت ۲۰:۳۰ چهارشنبه ۳۰ سپتامبر،  ۶ راکت به سمت فرودگاه بین المللی اربیل شلیک شده که «خوشبختانه به اهداف خود اصابت نکرده و هیچ خسارتی نداشته است».
در این بیانیه ضمن محکومیت این اقدام، تأکید شده که  تحقیقات درباره این حمله ادامه دارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | عراق | مرز | خودرو | وزارت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید