اکونومی نیوز / اجتماعی

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها

کد خبر 45237 1399-07-10 11:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.
احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها


صادق ضیاییان اظهار کرد: پنج شنبه (۱۰ مهرماه) رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور، بخش هایی از کرمان و شمال خلیج فارس پیش بینی می شود.
ضیائیان افزود: در روزهای جمعه و شنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر با گذر امواج جوی از شمال غرب کشور در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان و در روز شنبه ۱۲ مهرماه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات البرز مرکزی نیز افزاش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده رخ می دهد.
وی ادامه داد: یکشنبه (۱۳ مهرماه) با تقویت و گسترش دامنه فعالیت این امواج همراه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، گستره بارش، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، مرکزی، همدان و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را در بر خواهد گرفت و دوشنبه ۱۴ مهرماه علاوه بر این مناطق بارش به شمال شرق کشور گسترش خواهد یافت.
به گفته ضیاییان، پنج شنبه بارندگی و وزش باد شدید موقتی در استان های خوزستان، لرستان، مناطق ساحلی بوشهر و شمال خلیج فارس شدت بیشتری دارد و سبب مواج شدن دریا به ویژه در سواحل شمالی بوشهر و خوزستان خواهد شد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۱ مهرماه) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۱۲ مهرماه) کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


شهروندان کودک مفقوده شده از سال ۹۲ را شناسایی کنند
سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی از انتشار تصویر پسر ۴ ساله به نام ابوالقاسم به دستور قضائی خبر داد که در سال ۹۲ مفقود شده است.

دانش‌آموزان مناطق فاقد اینترنت را مثل فرزندان خودمان می‌دانیم
وزیر ارتباطات گفت: دوستان ما همه ظرفیت‌ها را به کار گرفته‌اند تا همه روستاهای بیش از 20 خانوار از اینترنت بهره‌مند شوند. ما این نوع خدمت‌رسانی به مردم را نعمتی از سوی خدا می‌دانیم و از خداوند تشکر می‌کنیم.

نشانه‌های دیابت که روی پوست ظاهر می‌شوند
دیابت یک بیماری شایع و خطرناک است که بسیاری از افراد در سراسر جهان قربانی آن می‌شوند و این بیماری و عوارض آن بسیار سریع پیشرفت می‌کند.

99 9 9پرفروش ترین روز فروش نماد
دکتر اکرم حمیدیان-جامعه شناس- در یادداشتی نوشت:دوره مدرن دوره تولید بتن و فلز در خط تولید انبوه بود و دوره پسا مدرن دوره مصرف متنوع یکبار مصرف ها و نمادها.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید