اکونومی نیوز / اجتماعی

حمله مرگبار کرونا به سالمندان مقیم در آسایشگاه کهریزک

کد خبر 45213 1399-07-10 09:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
حمله مرگبار کرونا به سالمندان مقیم در آسایشگاه کهریزک سلامتمهر نوشت: مدیر آسایشگاه کهریزک گفت: ️آسایشگاه کهریزک از آغاز کرونا ۳۰ فوتی با سن بالای ۸۵سال داشته است.
حمله مرگبار کرونا به سالمندان مقیم در آسایشگاه کهریزک

محمدرضا صوفی نژاد صبح پنج شنبه در مراسم بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه ری، بخشدار کهریزک و دیگر مسئولان از آسایشگاه خیریه کهریزک که به مناسبت دهم مهرماه روز جهانی سالمندان انجام شد اظهار داشت: دهم مهر به عنوان روز سالمند است و بر اساس باورهای ارزشی ما توجه به سالمندان ضروری است چرا که سالمندان منشأ خیر و اثر هستند. صوفی نژاد توجه به سالمندان سبب خیر و برکت دانست و افزود: موفقیت هر جامعه‌ای از وجود سالمندان شکل گرفته از این رو خدمت به آنها ویژه و سبب خیر و برکت است و در این راستا استاندار تهران همواره توجه ویژه به سالمندان داشته که این نگاه ارزشمند قابل تقدیر و احترام است. مدیر آسایشگاه کهریزک بیان داشت: آسایشگاه کهریزک در سال ۱۳۵۱ به همت دکتر حکیم زاده ایجاد شد و زمانی که ایشان رئیس بیمارستان فیروزآبادی بوده، بنای این آسایشگاه ایجاد می‌شود که در ابتدا درمانگاه مخروبه ای را می‌گیرد و ۵ سالمند را می‌آوردند و امروز بعد از ۴۸ سال ۱۷۵۰ معلول، سالمند و بیمار ام اس در این آسایشگاه نگهداری و به آنها خدمات ارائه می‌شود وی عنوان داشت: شاخص پذیرش افراد بی کسی و فقر است و افراد برخوردار پذیرش نمی‌شوند و آسایشگاه ملی است و متوسط دریافتی از هر سالمند ۳۶۰ هزار تومان و متوسط هزینه برای هر سالمند ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد. صوفی نژاد بیان داشت: آسایشگاه به نوعی عزت نظام است، در دوران کرونا اقدامات مؤثری پیگیری شده و از ابتدا شیوع کرونا تاکنون ۳۰ فوتی با سن متوسط بالای ۸۵ سال داشتیم.
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » کرونا | تهران | وزیر | جهان | درمان | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


۵ درصد بیماران کرونایی پس از بهبودی دچار اختلال جسمی– حرکتی می شوند
رئیس بیمارستان تخصصی توانبخشی " رفیده " اظهار داشت: حدود ۵ درصد بیماران کرونایی بخصوص بیمارانی که در بخش های ICU بستری می شوند، پس از بهبودی، دچار اختلال جسمی – حرکتی و عصبی می شوند.

تحویل ۳۵۰۰ مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز از ساخت و تحویل ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شهری برای خانوارهای دارای دو معلول تا خرداد سال آینده خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید