اکونومی نیوز / اجتماعی

پیروزی اسپری بینی استرالیایی بر کرونا

کد خبر 45211 1399-07-10 09:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پیروزی اسپری بینی استرالیایی بر کرونا سلامتایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی نیوز مدیکال، نوشت: محققان استرالیایی سرگرم ساخت یک افشانه بینی هستند که با تقویت سیستم ایمنی بدن تکثیر ویروسی ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش می‌دهد. آزمایش‌های انجام شده روی حیوانات نشان داد که این افشانه تا ۹۶ درصد تکثیر ویروسی را کاهش می‌دهد.
پیروزی اسپری بینی استرالیایی بر کرونا

با تداوم قربانی گرفتن کرونا در سطح جهان، محققان برای تولید دارو یا واکسنی به منظور مقابله با این عفونت در حال رقابت هستند. با ابتلای بیش از ۳۳.۵ میلیون نفر به بیماری کووید_۱۹ از زمان آغاز این همه گیری در دسامبر ۲۰۱۹ تاکنون، ابداع یک شیوه درمانی برای افرادی که به این عفونت مبتلا شده اند مهم و حیاتی شده است. اکنون یک شرکت بیوتکنولوژی در استرالیا به نام Ena Respiratory اعلام کرده که در حال ساخت یک افشانه بینی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با آنفلوآنزا و سرماخوردگی های شایع کمک می کند؛ محققان با بررسی این افشانه روی حیوانات مشاهده کردند که این افشانه به اندازه قابل توجهی رشد ویروس کرونا را کاهش می دهد. این افشانه بالقوه بینی نه تنها به درمان کووید_۱۹ کمک می کند بلکه از ابتلا به آن نیز پیشگیری می کند.   آزمایشات انجام شده روی این افشانه جدید که INNA_۰۵۱ نام دارد، نشان داده است که این افشانه به اندازه ۹۶ درصد تکثیر ویروسی را در حیوانات کاهش می دهد. هدف از ابداع این افشانه که به صورت اسپری بینی استفاده می شود، تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرماخوردگی های شایع و آنفلوآنزا است. این افشانه با تحریک سیستم ایمنی ذاتی بدن که خط مقدم بدن در مباره علیه عفونت ناشی از یک پاتوژن است عمل می کند. محققان در مطالعه در آزمایشگاه مشاهده کردند که این دارو با تقویت سیستم ایمنی بدن، از عفونت و تکثیر SARS_CoV_۲ نیز جلوگیری می کند. مشروح این مطالعه جدید که درمان بالقوه ای را برای کووید_۱۹ توصیف می کند در نشریه bioRxiv منتشر شده است. 
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | جهان | درمان | واکسن | کووید19 |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


توضیحات یک متخصص روس درباره موارد ابتلا به کرونا پس از تزریق واکسن
پس از آنکه ۲۰ نفر از دریافت‌کنندگان واکسن روسی کرونا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، یکی از سازمان‌دهندگان آزمایشات روی این واکسن، توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.

پیوند ریه تنها امیدِ برخی از بیماران کووید-۱۹
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: بیماری کووید-۱۹ در برخی از مبتلایان می تواند آسیبی به ریه‌ها وارد کند که تنها با عمل پیوند ریه ادامه حیات بیمار ممکن خواهد بود.

کدام علائم کرونا ماندگار نیست؟
مدیر کل حوزه ریاست سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به از دست دادن حس بویایی و چشایی در ابتلا به کرونا گفت: این علائم معمولا در مراحل اولیه بیماری نمود پیدا می‌کند، این علائم خوش خیم است و ماندگار نیست.

آموزش در مناطق نارنجی غیرحضوری است
حاجی‌میرزایی با بیان اینکه آموزش در مناطق نارنجی غیرحضوری است گفت: با این حال، در مناطق نارنجی مدارس با حضور مدیر و حداقل کادر اجرایی، فعال بوده و بر فرآیند آموزش‌های حضوری نظارت خواهند کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید