آیت‌الله‌ هاشمی با تسخیر سفارت آمریکا مخالف بود

کد خبر 45204 1399-07-10 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل اسبق صداوسیما درباره تسخیر سفارت آمریکا گفت: آقای هاشمی هیچ‌وقت بیان درستی از این مسئله نمی‌کرد و با اصل قضیه مخالف بود و می‌گفتند تشنج‌زدایی باید انجام شود و روابط بر این پایه باشد.

محمد هاشمی رفسنجانی، معاون وزیر کشاورزی، معاون نخست وزیر، سرپرست وقت وزارت خارجه، مدیرعامل سابق صداوسیما، معاون وقت رئیس جمهور، عضو وقت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئول دفتر مرحوم علی اکبر هاشمی رفسنجانی درباره تسخیر سفارت آمریکا طی گفت وگویی گفت:
 اطرافیان آقای موسوی خوئینی ها در آن ماجرا حضور داشتند. آقای هاشمی و آقای خامنه ای هم به حج رفته بودند.
 آقای هاشمی هیچ وقت بیان درستی از این مسئله نمی کرد و با اصل قضیه مخالف بود و می گفتند تشنج زدایی باید انجام شود و روابط بر این پایه باشد؛ این جمله را آقای هاشمی همیشه می گفت و استراتژی اش در دوران ریاست جمهوری نیز همین بود. از دوران شهید رجایی بگویید.
ایشان ملاقات های زیادی با سفرای خارجی داشتند که از من می خواستند در ملاقات ها حضور داشته باشم و از آن دوران پرکار خاطره زیاد دارم. شب ها در نخست وزیری می خوابیدیم و کمتر به خانه می رفتیم با وجود جنگ و مشکلات معیشت مردم کار های زیادی داشتیم و صبح تا دیروقت کار می کردیم.
 رجایی خیلی پرکار و خیلی متدین و ساده زیست بود و هفته ای یک یا دو بار به منزل می رفت و عمدتا در اتاق کوچکش در نخست وزیری می ماند. هر روز نیز یک حادثه داشتیم؛ ترور و شورش در همه جا وجود داشت، گروه های چپ در ترکمن صحرا و کردستان به صورت مسلحانه مشکل درست می کردند. به هر حال سال های اول انقلاب بسیار سخت و پرمسئله و پرکمبود بود و ما نیز به عنوان مسئولان دولت باید برای رفع مشکلات مردم بیشتر کار کنیم و میان مردم باشیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | دولت | مردم | وزیر | وزارت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق