اکونومی نیوز / اجتماعی

خطر انقراض در کمین ۴۰ درصد از گونه‌های گیاهیِ جهان

کد خبر 45191 1399-07-10 03:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
۴۰ درصد از گونه‌های گیاهی جهان در معرض خطر انقراض قرار دارند.
خطر انقراض در کمین ۴۰ درصد از گونه‌های گیاهیِ جهان


نتایج یک گزارش بین المللی نشان می دهد در نتیجه تخریب طبیعت از هر پنج گونه گیاهی در جهان دو مورد در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.
گیاهان و قارچ ها زمینه ساز حیات روی زمین هستند اما دانشمندان حیات وحش می گویند اکنون در تلاش هستند تا گونه های گیاهی را قبل از آنکه از بین بروند، شناسایی کنند.
به گفته آنها این گونه های ناشناخته و بسیاری از گونه هایی که پیش از این ثبت شده اند "گنجینه ای" از مواد غذایی، دارو و سوخت های زیستی هستند که می توانند بسیاری از بزرگترین چالش های بشر را حل کنند و ممکن است درمانی برای کروناویروس و سایر میکروب های همه گیر باشند.
در سال ۲۰۱۹ بیش از ۴۰۰۰ گونه گیاهی و قارچی کشف شده و به گفته محققان، بدون وجود گیاهان و قارچها، انسان قادر به ادامه حیات نیست زیرا زندگی بشر به آنها بستگی دارد.
در این بررسی ۲۱۰ محقق از ۴۲ کشور جهان حضور داشتند.
به گزارش روزنامه گاردین، محققان تاکید کردند: هر بار که گونه ای را از دست می دهیم فرصتی برای بشریت را از دست می دهیم. ما در مسابقه با زمان بازنده خواهیم بود زیرا احتمالا گونه ها را سریعتر از آنکه بتوان شناسایی و نامگذاری کرد از دست می دهیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس | جهان | درمان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


رییس هیات مدیره اسنپ فود به ابهام‌ها درباره اعتراض پیک‌های موتوری پاسخ داد
شهریاعتراض و در برخی موارد اعتصاب پیک‌های اسنپ فود سبب شده تا این شرکت در اطلاعیه‌ای کوتاه داخل اپلیکیشن خود اعلام کند که «به علت مشکل پیش آمده در فرآیند ارسال و به جهت حفظ کیفیت سرویس دهی، امکان سفارش به طور موقت در برخی مناطق محدود شده است.» مشکل پیش آمده اما دقیقا چیست و پیک‌های اسنپ فود که با نام اسنپ اکسپرس شناخته می‌شوند چه می‌خواهند؟

دانستنی‌هایی درباره افتادگی پلک چشم
پلک ها ممکن است به واسطه جدا شدگی یا کشیده شدن عضله پلک دچار افتادگی شوند. همچنین، بروز مشکل در اعصاب پلک چشم ممکن است به افتادگی پلک منجر شود.

تغذیه «خوب» یا «بد» و کرونای «زشت»
متخصص تغذیه و رژیم درمانگر به مردم درباره افراط در مصرف نامتعادل برخی مواد غذایی دارای طبع گرم که در این روزهای کرونایی هشدار داد و گفت: افراط در مصرف این مواد و از قلم انداختن سایر مواد غذایی، اقدام تغذیه ای صحیحی نیست.

استفاده زنان از دوچرخه‌های اشتراکی در اصفهان ممنوع است مردان با کارت ملی دو دوچرخه اشتراکی می‌گیرند
شهریهمشهری‌آنلاین نوشت: دادستان اصفهان در نامه‌ای که به شهردار این شهر نوشته تاکید کرده است چون الیپکو یک شرکت دانش‌بنیان است، برای فعالیت هزینه سنگین کرده و با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده گنندکان آن زن بوده‌اند و حالا آن‌ها حذف می شوند، یارانه‌ای در اختیار این شرکت قرار بگیرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید