اکونومی نیوز / اجتماعی

کرونا در تهران رکورد زد درخواست فرمانده ستاد کرونای تهران برای اعمال محدودیت‌ها

کد خبر 45187 1399-07-10 01:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره افزایش چشمگیر موارد بیماری و مرگ و میر کرونا در تهران، گفت: در صورت عدم اعمال محدودیت‌های جدی در استان شرایط تکران کننده‌ای پیش رویمان خواهد بود.
کرونا در تهران رکورد زد درخواست فرمانده ستاد کرونای تهران برای اعمال محدودیت‌ها


دکتر علیرضا زالی گفت: پشنهاد اعمال محدودیت ها از ابتدای ارائه شد که هنوز پاسخ روشنی برایش دریافت نکردیم، این تاخیرها نمی تواند نگرانی های ما را در شرایط بحرانی و کاملا قرمز تهران افزایش دهد. ما آماده هستیم بسته اعمال محدودیت های کرونا در تهران را که با توجه به مصبه ستاد ملی در یک بازخ زمانی یک هفته ای خپاهد بود و قابلیت تمدید هم خواهد داشت از شنبه اعمال کنیم.
وی با اشاره به اینکه این اعمال محدودیت ها در گروه سه و چهار اعمال خواهد شد، اظهار کرد: اعمال این محدودیت ها در این سطوح از مصوبات ستاد ملی کرونا بوده که در شهرهای قرمز اجرایی می شدند و تقاضای ما اعمال هرچه سریع تر این محدودیت ها در استان تهران است.
زالی افزود: همچنین بسته ای برای اعمال جرایم بازدارنده برای عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و عدم استفاده از ماسک در بخش های شلوغ و مورد نیاز هم از پیشنهادات ما بوده است که اگر قطعی شود از ابتدای هفته ی آینده اعمال خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: هرگونه تاخیر در اعمال محدودیت ها با توجه به بحرانی بودن شرایط در تهران و آمار رو به تزاید بیماری در استان می تواند مشکلات جدی تری را در روزهای آینده در فراسوی ما قرار دهد.
زالی با بیان اینکه روز گذشته تلخ ترین روز کرونایی در تهران تجربه شد، تصریح کرد: بالاترین میزان مرگ و میر در استان تهران از ابتدای شیوع کرونا تا کنون مربوط به دیروز بود. بالاترین میزان مرگ و میر در تهران در ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۸ بود که پیک بعدی در ۴ فروردین ۱۳۹۹ تجربه شد و در نوبت بعد افزایش میزان مرگ و میر را در دوم و چهارم مرداد ماه داشتیم، اما متاسفانه آمار روز قبل از همه ی پیک های مرگ و میر قبلی بیشتر بود.
وی درباره میزان بستری های کرونایی در تهران، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۷۰ بیمار جدید در بخش های عادی و ۱۶۸ بیمارهم در بخش های ویژه کرونا بستری شدند. در ۴۸ ساعت گذشته عدد بستری جدید به هزارنفر نزدیک شده لست که بسیار نگران کننده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | تهران | آمار | بهداشت | ماسک | بحران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


اعلام اصناف جدیدی که حق فعالیت در اوج کرونا دارند
سلامت با پیگیری اتاق اصناف ایران سه رسته شغلی دیگر به گروه یک اضافه شد تا در زمان اجرایی شدن محدودیت‌ها به علت شیوع ویروس کرونا به فعالیت خود ادامه دهند.

علائم کرونا تغییر نکرده، هر عارضه‌ای را به کرونا ربط ندهید
فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: تغییری در چهره بالینی کرونا رخ نداده و همچنان یک بیماری تنفسی با علائم تنفسی است، که در کنار آن احتمال بروزعلامت‌هایی ثانویه‌ای مانند از دست دادن حس بویایی و چشایی، بدن درد، سردرد و یا علامت‌های گوارشی نیز وجود دارد.

بازداشت مدعی درمان کرونا با طب سنتی
قضاییمهر نوشت: دادستان عمومی و انقلاب نجف‌آباد گفت: فردی که بدون داشتن مجوز اقدام به برگزاری جلسات مختلف طب سنتی برای درمان کرونا در فضای سربسته کرده بود، به اتهام مداخله در امور پزشکی دستگیر شد.

استفاده زنان از دوچرخه‌های اشتراکی در اصفهان ممنوع است
دادستان اصفهان در نامه‌ای که به شهردار این شهر نوشته تاکید کرده است چون الیپکو یک شرکت دانش‌بنیان است و با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده گنندکان زن بوده‌اند و حالا حذف می شوند، یارانه‌ای در اختیار شرکت قرار بگیرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید