صندوق نفتی نروژ بیت کوین می‌خرد

کد خبر 43059 1399-07-01 09:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دارایی ارز مجازی صندوق ثروت ملی نروژ به واسطه ۱.۵۱ درصد سهام آن در شرکت میکرواستراتژی به ۶۰۰ بیت کوین می رسد که حدود ۶.۳ میلیون دلار با قیمت فعلی ارزش دارد.
  به نقل از اویل پرایس، دارایی ارز مجازی صندوق ثروت ملی نروژ به واسطه 1.51 درصد سهام آن در شرکت میکرواستراتژی به 600 بیت کوین می رسد. این شرکت اطلاعات تجاری اخیراً با خرید مقادیر بالایی بیت‌کوین خبرساز شده است. ارزش بیت کوینی که این صندوق با توجه به سهمش در شرکت میکرواستراتژی دارد حدود 6.3 میلیون دلار با قیمت فعلی است. شرکتهای آمریکایی بلک راک و ونگارد هم از طریق سهمی که در میکرو استراتژی دارند از مالکان بیت کوین به حساب می‌آیند. صندوق ثروت ملی نروژ بیش از یک تریلیون دلار سرمایه دارد که بیشتر آن از طریق سرمایه گذاری در ثروت نفتی نروژ به دست آمده است. ولی این صندوق اخیراً تلاش کرده از دارایی‌های نفتی خود فاصله بگیرد و مواجهه خود با این صنعت بی ثبات را کاهش دهد. صندوق ثروت ملی نروژ سال گذشته اعلام کرد برخی از ذخایر نفتی خود را واگذار می کند. این صندوق ابتدا قصد داشت تمام دارایی های نفتی خود را که تا آن زمان به 40 میلیارد دلار می‌رسید رها کند ولی بعد تنها شش میلیارد دلار از سرمایه های نفتی خود را که تماما شرکت‌های نفتی بودند واگذار کرد. تولید ناخالص داخلی نروژ در سه ماهه دوم 2020 کاهشی بی سابقه داشتدرآمد نفتی نروژ با سقوط قیمت نفت کاهش می یابداین واگذاری نتوانست این صندوق را از تاثیرات همه گیری ویروس کرونا که تمام صنایع در سراسر دنیا را مختل کرده حفظ کند. صندوق ثروت ملی نروژ در نیمه اول سال جاری میلادی 21 میلیارد دلار ضرر و زیان اعلام کرد و سوددهی آن هم تا محدوده منفی پایین آمد. دولت نروژ در شش ماه اول سال جاری از 41 میلیارد دلار سرمایه های این صندوق برای تقویت اقتصاد کشور استفاده کرد. این رقم برابر با 4.2 درصد از دارایی صندوق بود. این مقدار برداشت از صندوق ثروت ملی بی سابقه بود و نشان می داد همه‌گیری ویروس کرونا چه تاثیرات مخربی بر اقتصاد قدرتمند نروژ گذاشته است.116 R7586/P/S7,85,79,86/CT10 بیشتر بخوانید... نروژ تولید نفت از بزرگترین میدان نفتی غرب اروپا را افزایش می‌دهد
بازنشر از تسنـیم

کلمات کلیدی » کرونا | سهام | آمریکا | دلار | ارز | طلا | نفت | قم | دولت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

سکه ۱۱ میلیون تومان شد هم‌اکنون‌ هر دلار آمریکا 25000 تومان!

اعطای هر گونه تسهیلات به اشخاص حقیقی‏‏‏‏‏ حقوقی صرفاً پس از تکمیل اطلاعات درخواستی در سامانه متمرکز الکترونیکی تسهیلات و تعهدات (سمات) و دریافت شماره پیگیری از سامانه مذکور، مجاز خواهد بود.

دعوای تکراری بر سر دلارهایی که گم شد _ دلار جهانگیری و سونامی فساد