مذاکرات بن زاید با پنتاگون برای انتقال پایگاه هوایی اینجرلیک آمریکا از ترکیه به امارات

کد خبر 42696 1399-06-30 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع آگاه روز گذشته، شنبه، از مذاکرات ولیعهد ابوظبی با پنتاگون برای انتقال پایگاه هوایی «اینجرلیک» آمریکا از ترکیه به امارات خبر دادند.

 
منابع آگاه اعلام کردند که «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی در حال انجام مذاکره با وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای انتقال پایگاه هوایی «اینجرلیک» آمریکا از ترکیه به امارات است.
این منابع توضیح دادند که مذاکرات بن زاید با هدف تعمیق روابط امارات با کشور آمریکا صورت می گیرد که آن را تنها راه در اولویت قرار دادن منافع استراتژیک ابوظبی می بیند.
به گفته این منابع، تحولات اخیر امارات به ویژه در زمینه امضای توافق سازش با اسرائیل و تحرکات ابوظبی در لیبی و شرق دریای مدیترانه در همین راستا صورت گرفته است.
امارات همزمان برای طرح های استراتژیک اقتصادی و نظامی با همکاری با پنتاگون و موسسه های بزرگ اقتصادی و مالی آمریکا در صحنه جنوب یمن و برخی جزایر یمنی از جمله سقطری برنامه ریزی میکند.
منابع مذکور تاکید کردند که اگر عقبنشینیها در چارچوب منافع استراتژیک امارات نباشد، بن زاید برای احدی حتی «دونالد تارمپ»، رئیس جمهوری آمریکا قدمی عقبنشینی نخواهد کرد.
«رجب طیب اردوغان»، رئیسجمهوری ترکیه بارها به پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در پایگاه اینجرلیک که گزارشها حاکی از وجود کلاهکهای هستهای در این پایگاه است، تهدید کرده بود
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | اردوغان | ترکیه |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق