مرکز آمار: رشد ۲۱.۴ درصدی خرید و فروش مسکن در بهار ۹۹

کد خبر 41813 1399-06-26 22:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مرکز آمار اعلام کرد: تعداد معاملات انجام شده در بخش خرید و فروش مسکن در بهار ۹۹ نسبت به فصل قبل از آن (زمستان) ۲۱.۴ درصد و نسبت به بهار سال گذشته ۱۸.۷ درصد کاهش یافته بود.

براساس این گزارش متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در بهار امسال نسبت به زمستان گذشته ۲۲.۱ درصد رشد داشته است.
با وجود رشد ۲۲.۱ درصدی قیمت زمین در دوره مذکور تعداد معاملات انجام شده نسبت به فصل گذشته نه تنها کاهش نیافت بلکه رشد ۵.۳ درصدی را نیز ثبت کرده است.
قیمت مسکن در بهار امسال ۶۲ درصد رشد داشت
همچنین متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی با میانگین مساحت ۱۰۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ١٢ سال در سطح کل کشور پنج میلیون و ۷۴۶ هزار تومان و حداکثر قیمت ۹ میلیون و ۲۳ هزار تومان بوده است.
متوسط قیمت مسکن در بهار ۹۹ نسبت به فصل قبل، ۱۸.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶۲.۷ درصد افزایش داشته است.
تعداد معاملات انجام شده در بخش خرید و فروش مسکن در بهار ۹۹ نسبت به فصل قبل از آن ۲۱.۴ درصد و نسبت به بهار سال گذشته ۱۸.۷ درصد کاهش یافته بود.
متوسط اجاره بهای هر مترمربع مسکن ۱۷ هزارو ۲۲۳ تومان
براساس اعلام مرکز آمار متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ی سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره ی یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سطح کل کشور با میانگین مساحت ١٠٠ مترمربع و متوسط عمر بنای ١٣ سال برابر ۱۷ هزار و ۲۲۳ تومان بوده است.
براساس اعلام مرکز آمار حداکثر قیمت اجاره بهای مسکن در این دوره ۳۰۰ هزار تومان بود.
متوسط اجاره بها در بهار ۹۹ نسبت به فصل قبل (زمستان ۹۸) ۷.۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۶.۱ درصد افزایش داشته است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مسکن | آمار | تومان |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :