افزایش قیمت ۳۰ درصدی انواع کنسرو در بازار

کد خبر 41809 1399-06-26 21:36
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
خرید روزانه مایحتاج، نیازمند اطلاع از قیمت‌های روز بازار است، شما می‌توانید قیمت مصوب اقلام اساسی مورد نیاز هرروز خود را در این خبر بخوانید.

در خصوص دلایل افزایش قیمت کنسرو در کشور اظهار کرد: تمام مواد اولیه تولید انواع کنسرو همچنین دستمزد کارگران افزایش پیدا کرده که این تنها دلیل افزایش قیمت کنسرو است.
وی افزود: بر خلاف عقیده بسیاری از افراد، در تولید انواع کنسرو از بهترین و با کیفیت ترین مواد غذایی استفاده می شود و در غیر این صورت واحد های تولیدی که این اصل را رعایت نکنند مشمول جریمه خواهند شد.
دبیر انجمن صنایع سندیکای کنسرو بیان کرد: برخی مواد اولیه دیگر از جمله بسته بندی، قوطی شیشه و پلاستیکی، نایلون و کارتون نسبت به ابتدای سال افزایش چشم گیری داشته و مسلما به رقم همین موضوع، قیمت تمام شده نیز افزایش یافته است.
به گفته میر رضوی؛ قیمت انواع کنسرو نسبت به ابتدای سال بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.
وی در خصوص نحوه قیمت گذاری کنسرو توسط شرکت های تولیدکننده تصریح کرد: برای تمام تولیدکنندگان حاشیه سود مشخصی در نظر گرفته شده که تولید کنندگان هزینه های تولید و این حاشیه سود را محاسبه کرده سپس قیمت تمام شده محصول مشخص می شود.
دبیر انجمن صنایع سندیکای کنسرو ادامه داد: افزایش قیمت کنسرو هیچ نفعی برای بخش تولید، توزیع و حتی فروشندگان ندارد چرا که با این امر مسلما تقاضا کاهش و فعالیت کارخانه ها کمتر می شود.
میر رضوی در پایان ابراز کرد: با وجود افزایش قیمت مواد اولیه و مشکل در تامین برخی از آنها، اما خوشبختانه هیچ کمبودی در سراسر بازار های کشور احساس نمی شود.
شما می تونید نرخ اقلام اساسی روزمره را در جدول زیر مشاهده کنید؛  
این قیمت ها، نرخ مصوب (سامانه ۱۲۴)  اقلام اساسی است و شما در صورت مشاهده گرانفروشی این اجناس در فروشگاهی می توانید آن را در ذیل این خبر در قسمت نظرات با بیان آدرس دقیق به ما اطلاع دهید تا ما به سراغ آن ها  برویم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | بازار | قم | کارگر |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :