اکونومی نیوز / راه و مسکن

وام مسکن روستایی ۵۰ میلیون تومان شد

کد خبر 41787 1399-06-26 19:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس بنیاد مسکن گفت: با ابلاغ اعتبارات ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، از امروز وام مسکن روستایی از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان تبدیل شده است.
وام مسکن روستایی ۵۰ میلیون تومان شد


آقای علیرضا تابش در حاشیه مراسم معارفه نماینده جدید، ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: متقاضیان از امروز می توانند تشکیل پرونده دهند و کسانی که توان مالی ندارند و در روستا های کم درآمد زندگی می کنند از حساب ۱۰۰ امام مبلغ ده میلیون به آن ها کمک می کنیم.
وی درباره بازسازی واحد های مسکونی در استان سیستان و بلوچستان که در سیل سال ۹۸ آسیب دیدند گفت: بازسازی ۱۶ هزار واحد مسکونی در این استان را شروع کردیم که ۵۰ درصد اعتبارات آن را سال گذشته دریافت و ۵۰ درصد آن را نیز امسال در هیئت دولت تصویب و تامین کردیم.رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در تلاشیم حاشیه نشینی شهر زاهدان را ساماندهی کنیم گفت: در این طرح ساماندهی زمین ها را تفکیک می کنیم و سند تفکیکی به افراد می دهیم و ۱۰ هزار واحد مسکونی در برنامه پیش بینی کردیم تا به آن ها وام پرداخت کنیم که , ۲۵ میلیون وام بلاعوض پرداخت می کنیم.
آقای تابش گفت: در حاشیه بندرچابهار نیز همین طرح را برای دو هزار و ۵۰۰ خانوار تا پایان امسال اجرا می کنیم.وی افزود: بازسازی روستای قطور در آذربایجان غربی در نقطه صفر مرزی که تخریب شده است و بازسازی سراب و نقطه ای دیگر در آذربایجان شرقی را باید امسال به پایان برسانیم.
رئیس بنیاد مسکن گفت: دربخش تکمیلی امسال حدود ۲۵۰ هزار واحد مسکن روستایی را باید تکمیل کنیم.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مسکن | مرز | انقلاب | نماینده | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


توصیه‌های حقوقی برای خرید خانه وقتی می‌خواهید ملک بخرید تمام پول را یکجا پرداخت نکنید
عضو کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نباید همه پول را در قرارداد پرداخت کرد و بهتر این است که پول، در سه قسم تقسیم شود.

یک میلیون و ۱۵۰ هزار خانه خالی شناسایی شده است
براساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی تاکنون یک میلیون و ۱۵۰ هزار خانه خالی شناسایی و در کارتابل سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است.

دلایلی که سکونت در محله مهران را جذاب می کند
بازار مسکن پویا و پر رونق، صرفا با اعمال سیاست های محرک و مشوق توسط متولیان تصمیم گیر این بخش در دولت، به وجود نمی آید.

گران‎ترین واحدهای تجاری تهران کجاست؟ پیشنهادتشکیل ستاد تنظیم بازار مسکن
تقریبا یک سال است که شیوع کرونا سبب شده تا اصناف و کسبه با مشکلات جدی مواجه شوند به طوری که در این مدت بسیاری از واحدهای صنفی یا تعطیل شدند و یا مجبور به تعدیل نیروهای خود شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید