پیش‌بینی بورس تا انتخابات سال ۱۴۰۰

کد خبر 39176 1399-06-16 20:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
بازار سهام این روزها این نگرانی را برای سهامداران دارد که در آینده چه مسیری را طی می‌کند؟ آیا همچنان شاهد نوسانات جدی خواهد بود؟ سهامداران برای نتیجه بهتر باید چه کنند؟

یک مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به نوسانات اخیر در بورس گفت: نوسانات سیاسی می تواند به وضعیت اقتصادی و بازار سرمایه نیز دامن بزند. بنابراین سرمایه گذاران باید اطلاعات دقیق از این موضوع داشته باشد.
وی در یک گفتگوی زنده اینستاگرامی با تأکید بر نوسانات سیاسی در کشور و جهان گفت: تا زمانی که تکلیف انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روشن شود همچنان فضای نامطمئنی به لحاظ روانی و سیاسی در کشور وجود دارد. سرمایه گذاران این ریسک را درک کنند و ابزار اختیار معامله را بفهمند. همچنین هیچ وقت در یک حوزه سرمایه گذاری نکنند. وقتی ماشین خود را بیمه می کنید، در واقع محاسبات شما این است ک ممکن است هر اتفاقی بیفتد. در بازار سرمایه نیز ابزار اختیار یک بیمه است.
این مدرس بازار سرمایه در ادامه گفت: به نظرم در پهنه سیاسی کشور دچار نوسانات جدی در ماه های آینده خواهیم بود. این نوسانات سیاسی می تواند به وضعیت اقتصادی و بازار سرمایه نیز دامن بزند. سرمایه گذاران باید اطلاعات دقیق از این موضوع داشته باشد.
وی درباره روند صعودی یا نزولی بودن بازار سهام تا پایان سال گفت: ممکن ترین سناریوی بازار سرمایه، رند شدن است که به روند خنثی برسد. اصلاحی که در بازار سرمایه اتفاق افتاد شیب زیادی داشت و سودهایی که در بازار کسب شد، به نوعی بازگردانده شد.
او در ادامه افزود: طی یکی دو ماه آینده بعید است که جریان پرشیب صعودی یا نزولی داشته باشیم. همچنین انتظار دارم تا انتخابات ۱۴۰۰ ایران، در بورس یک رشد موج پنجی را خواهیم داشت. به نظرم از بهمن ماه شاهد تحرکات جدی در صنایع، شرکت ها و شاخص کل بورس خواهیم بود. به همین دلیل پیشنهادم به سرمایه گذاران این است که بازار را رها نکنند.
این مدرس بازار سرمایه گفت: سهامداران سرمایه خود را به دست شرکت های سرمایه گذاری بسپارند یا هم از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرند. سعی کنند در این زمینه یاد بگیرند تا نتیجه بهتری از این بازار داشته باشند.
وی افزود: آنهایی که امروز پس از چند سال پیروز شدند در واقع نتیجه سال ها مشاوره و یادگرفتن و صبر کردن خود را گرفتند. بنابراین باید در این بازار منطقی و اصولی پیش رفت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بورس | سهام | ایران | آمریکا | طلا | بازار | جهان | اقتصاد | انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :
xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج