اکونومی نیوز / اجتماعی

نمک به جای ماسک و ارتباط کولر و بخاری با کرونا!

کد خبر 38310 1399-06-12 23:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
«خوردن نمک به جای زدن ماسک»، «مسواک نمک و عسل» و «تنفس هوای سرد در زمستان» بخش ناچیزی از اظهارنظرهای «حکیم خیراندیش» برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است.
نمک به جای ماسک و ارتباط کولر و بخاری با کرونا!

«خوردن نمک به جای زدن ماسک»، «مسواک نمک و عسل» و «تنفس هوای سرد در زمستان» بخش ناچیزی از اظهارنظرهای «حکیم خیراندیش» برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است. این ادعاها که با نام «طب سنتی»، «طب اسلامی» و «طب ایرانی» معرفی می شوند، پرشمارند و تیم فکت نامه برای بررسی درستی تک تک ادعاهای جناب او، نیاز به تعریف یک پروژه جداگانه دارد. با توجه به وضعیت نگران کننده کرونا در ایران و صدها هزار دنبال کننده ای که آقای خیراندیش را در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام دنبال می کنند، لازم است بخشی از ادعاهای او را بررسی کنیم؛ حرف هایی که او بسیاری از آنها را از تریبون رسمی صدا و سیما اعلام می کند. در این مطلب، ده ها ادعای حسین خیراندیش را به کناری می گذاریم و تنها به بررسی دو ادعای او می پردازیم؛ ادعای استفاده از نمک بجای ماسک و همین طور تاثیر کولر و بخاری در احتمال ابتلا به کووید ۱۹. 
ادعای اول: نمک به جای ماسک
آقای خیراندیش در این ویدئو ادعا می کند افراد به جای اینکه ماسک بزنند، با خوردن نمک می توانند جلوی انتشار کووید ۱۹ را بگیرند. او جلوی دوربین تلویزیون، ماسک خود را درمی آورد، ظرف نمک را از جیبش خارج می کند و اعلام می کند که با خوردن مداوم «یک پر نمک» می توان به مبارزه با کرونا پرداخت. او همچنین می گوید اگر به نفس فردی که نزدیک شماست شک کردید، یک پر نمک بخورید و این همان ماسک شماست.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | ماسک | کووید19 |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید