اکونومی نیوز / راه و مسکن

برقراری پرواز مستقیم و هفتگی بین تهران - مادرید از امروز

کد خبر 38301 1399-06-12 22:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پرواز مستقیم و هفتگی بین تهران - مادرید از امروز برقرار شد.
برقراری پرواز مستقیم و هفتگی بین تهران - مادرید از امروز


با انجام اقدامات و تلاش های صورت گرفته از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید و در پی هماهنگی های به عمل آمده بین سازمان های هواپیمایی دو کشور، نخستین پرواز مستقیم هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ (۲سپتامبر ۲۰۲۰) از مبداء تهران به مقصد مادرید و بالعکس انجام شد.
به همین منظور مراسم افتتاحیه ای در فرودگاه مادرید با حضور حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا برگزار شد.
قشقاوی در این مراسم اظهار داشت: خوشبختانه پرواز مستقیم و هفتگی برای نخستین بار از تهران به مادرید و بالعکس توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برقرار شده و امیدواریم که این اقدام موجب تقویت پیوند ها بین ملت های با فرهنگ و متمدن ایران و اسپانیا، توسعه گردشگری و همچنین کمک به ارتقا مراودات متقابل بازرگانی شود.
خاطر نشان می شود شرکت هواپیمایی ایران ایر در دهه ۱۳۷۰ شمسی پروازهایی به طور غیر مستقیم به مادرید (از طریق یونان) داشت که حدود ۱۷ سال پیش متوقف شده بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | تهران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان در ایران ناپدید شده است؟
در پی بروز شایعاتی درباره ناپدید شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان در ایران، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تکذیب آن اعلام کرد: هواپیمای مورد نظر در حال تعمیر و رفع نقص فنی در فرودگاه مهرآباد است.

خرید خانه در کشورهای اطراف چقدر برای ایرانی‌ها آب می‌خورد؟
ترکیه یکی از اولین مقاصد خرید ملک برای ایرانیان است به طوری که سهم ایرانیان از میان کل خریدهای خارجی مسکن در این کشور در ماه اول سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۸ درصد تخمین زده شده است و پس از آن ارمنستان، دبی، قبرس و گرجستان دیگر مقاصد ایرانیان برای خرید ملک هستند.

افزایش ۷ درصدی صادرات بنادر کشور
وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش ظرفیت زیرساختی بنادر استان بوشهر منجر به افزایش ۱۵ درصدی صادرات بنادر این استان در ۱۱ ماه ابتدای سال جاری شد.

تکذیب ناپدید شدن بوئینگ ۷۳۷ ارمنستانی در آسمان ایران
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادعای ناپدید شدن بوئینگ ۷۳۷ ارمنستانی در آسمان ایران را تکذیب کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید