اکونومی نیوز / اجتماعی

ادعای سابقه در تأمین اجتماعی چگونه است؟

کد خبر 38025 1399-06-11 23:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اگر کارفرما از بیمه کردن کارکنان خود اجتناب کند، شخص مدعی باید مدارک لازم را به شعبه بیمه‌ای که آخرین لیست واریزی حق بیمه او پرداخت شده، ارائه کند.
ادعای سابقه در تأمین اجتماعی چگونه است؟


اگر کارفرما بدون توجه به ماده ۳۹ قانون تأمین اجتماعی در زمان اشتغال کارکنان و پرسنل تحت شمول، از بیمه کردن کارکنان خود اجتناب کند، شخص مدعی باید با تکمیل فرم مخصوص و ضمیمه کردن مدارک و مستندات اشتغال به کار به شعبه بیمه ای که آخرین لیست واریزی حق بیمه او پرداخت شده مراجعه کند و مدارک خود را برای بررسی تحویل دهد. پس از آن موضوع در کمیته ادعای سابقه شعبه و استان مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به مستندات ارائه شده، اعلام نظر می شود.
مدارک مورد نیاز شامل حکم استخدامی، لیست حقوق کارگاه به همراه اظهارنامه مالیاتی، دفاتر قانونی کارگاه، فیش بانکی، کارت حضور و غیاب و یا دفتر حضور و غیاب، فرم انجام معاینات پیش از استخدام و … است.
نکته قابل توجه آن است که در صورتی که فرد هیچ گونه مدرک و مستندی ندارد، باید به اداره کل کار مراجعه و شکایتی تنظیم کند تا اداره کار موضوع را مورد بررسی قرار دهد و نظر خود را پس از بررسی های کارشناسی به فرد و بیمه تأمین اجتماعی اعلام کند و رأی اداره کار برای تأمین اجتماعی لازم الاجراست.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بانک | حقوق |



مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بنیاد برکت حامی قطعه سازان داخلی خودرو/ تولید روزانه ۱۰هزار قطعه
مدیر عامل بنیاد برکت با تاکید بر جهش در تولید خودرو گفت:بنیاد برکت حامی قطعه‌سازان داخلی خودرو است و روزانه ۱۰ هزار قطعه تولید می‌شود.

افزایش ضریب ایمنی تردد ناوگان حمل و نقلی در خط ۳ مترو
مجری خط ۳ مترو تهران گفت: از ابتدای تایستان سال جاری، پست های برق خط ۳ مترو تهران توسعه یافته و این امر به افزایش ضریب ایمنی تردد ناوگان حمل و نقل ریلی در خط مذکور کمک شایان توجهی خواهد کرد.

دستورالعمل رسیدگی به پیام های ۱۸۸۸ ابلاغ شد 
شهردار تهران دستورالعمل رسیدگی به پیام‌های ۱۸۸۸ را ابلاغ کرد.

هشدار قرمز هواشناسی نسبت به تبعات بارش برف و باران در سه استان+نقشه مناطق پرخطر
شهریایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشداری قرمز از تشدید و تقویت فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط کشور خبر داده و توصیه کرده است که تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات اتخاذ شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید