اکونومی نیوز / بازار و تجارت

انباشت ۳.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری ها قیمت هر کیلو دام زنده ۴۰ هزار تومان است

کد خبر 38014 1399-06-11 21:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور از انباشت ۳ تا ۳.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری‌ها خبر داد.
انباشت ۳.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری ها قیمت هر کیلو دام زنده ۴۰ هزار تومان است


 منصور پوریان با اشاره به اینکه بازار گوشت نوسان چندانی ندارد، اظهار کرد: با توجه به فراوانی عرضه و تولید گوشت منجمد و گرم داخلی، کمبودی در بازار وجود ندارد.
وی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز و زایش های مناسب، میزان عرضه دام در سطح کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است.
پوریان از افزایش نسبی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: به دلیل بروز هیجانات در بازار، قیمت دام سنگین به ۲۹ تا ۳۰ هزارتومان درب دامداری رسیده است.
رئیس شورای تامین کنندگان دام، وضعیت دام کشور در بخش سبک و سنگین را مناسب ارزیابی کرد و افزود: با وجود ذخیره سازی مناسب گوشت پشتیبانی امور دام، نیازی به واردات نداریم.
پوریان قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۰ تا ۴۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود روند مناسب تولید داخل و ذخایر مناسب پشتیبانی امور دام نباید شاهد التهاب قیمت در بازار باشیم اما متاسفانه در برخی خرده فروشی ها با نرخ های دلخواه عرضه می شود.
این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه حدود ۳ تا ۳.۵ میلیون راس دام سبک در دامداری ها انباشت شده است، تصریح کرد: در حال حاضر با وفور دام سبک و سنگین در دامداری ها روبرو هستیم که این امر بیانگر افزایش ۵۰ درصدی تولید دام های پروار است، در حالیکه سال گذشته اکثر دام ها داشتی بوده است.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بازار | واردات | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


قیمت سکه، طلا و ارز ۹۹.۰۹.۱۱
بازرگانی هر مثقال طلا از صبح امروز تاکنون با افزایش ۲۰۶ هزار تومانی به قیمت ۴ میلیون و ۷۷۷ هزار تومان رسیده است و این افزایش قیمت ها در بازار های ارز و سکه نیز دیده می شود.

اعلام دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار معاملات فردایی متوقف شد
بازرگانی بازار سکه و طلا در دهمین روز آذرماه با نوسان شدید قیمت‌ها مواجه شد به طوری که قیمت سکه حداقل از ۱۰ میلیون و ۹۹۹هزار تومان شروع شد و تا نرخ ۱۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز بالا رفت.

دیوان عدالت مصوبه ستاد اقتصادی دولت را متوقف کرد +سند
درحالی که قرار بود در تاریخ ۹۹/۹/۹ از سامانه جامع تجارت رونمایی شود، با رای دیوان عدالت اداری فرایند اظهار کالا که قرار بود به جای سامانه گمرک در سامانه مذکور انجام شود، متوقف شد.

قیمت دلار کانال عوض کرد رشد قیمت ادامه دارد؟
بازرگانی قیمت ارز در صرافی های بانکی امروز با افزایشی محدود اما اثرگذار همراه بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید