اپل به فناوری اینترنت نسل پنج وارد شد

کد خبر 38009 1399-06-11 21:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اپل از تامین کنندگان خود درخواست تولید ۷۵ میلیون آیفون با قابلیت پشتیبانی از اینترنت نسل پنجم کرد.

اینترنت از نسل ۱ تا ۵ به تدریج گسترش یافته و در هر نسل یک امکان به امکانات قبلی افزوده شده است تا آن را نسبت به قبل متمایز کند.
برای مثال در اینترنت ۱G تنها امکان تماس تلفنی وجود داشت که در ۲G علاوه بر تماس، امکان ارسال پیام نیز به آن افزوده شد. در نسل های بعدی امکان ارسال ویدئو با سرعت بالاتر نیز فراهم شد که سرعت در همه آن ها مهمترین فاکتور محسوب می شود.
نسل پنجم با اینترنتی فوق سریع، می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت های علمی و فناوری کشور داشته باشد. می توان به جرئت گفت بیش از نیمی از مردم جهان به دلیل امکانات فوق العاده گوشی های هوشمند، از اینترنت همراه استفاده می کنند بنابراین برخورداری از اینترنت نسل پنجم لازمه زندگی امروزی است.
حال شرکت اپل برای رفع نیاز مصرف کنندگان خود و پیروزی در رقابت با سایر برند ها از تامین کنندگان خود خواستار ساخت حداقل ۷۵ میلیون گوشی آیفون به همراه ساعت هوشمند جدید، آی پد و اسپیکر های هوشمند در طرح های کوچک تر شده است.
شرکت آیفون قصد دارد ماه آینده چهار مدل جدید از گوشی های تولید خود را با طراحی متفاوت و با قابلیت پشتیبانی از اینترنت نسل پنجم رونمایی کند. اما این انتظار وجود دارد که گوشی های در سطح پایین تر با این قابلیت زودتر وارد بازار شوند. 
بنا بر شنیده ها اپل انتظار دارد محصولات آیفون های نسل بعد در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۸۰ میلیون دستگاه برسد.
به گفته IMT حداقل سرعت پیش بینی شده برای اینترنت نسل پنجم ۲۰ گیگابایت در ثانیه است که این سرعت واقعا شگفت آور است. بروز آن موجب تحول بزرگی در علم و فناوری خواهد شد، چیزی که شاید برای ما محسوس و قابل درک نباشد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بازار |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :