اکونومی نیوز / بازار و تجارت

تقویت روابط تجاری ایران و کره شمالی

کد خبر 38008 1399-06-11 21:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان توسعه تجارت از آغاز مذاکراتی جدید با کره شمالی به منظور تقویت روابط تجاری دو کشور خبر داد.
تقویت روابط تجاری ایران و کره شمالی


 در جدیدترین مذاکرات میان دو طرف حمید زادبوم، رییس سازمان توسعه تجارت ایران، و هان سونگ او، سفیر کره شمالی در تهران، حضور داشته اند و دو طرف از لزوم تقویت روابط تجاری سخن گفته اند.
در این دیدار، حمید زادبوم با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران در وزارت صمت پاسخگوی مسائل مربوط به تجارت خارجی است، تقویت و ایجاد زمینه مناسب برای تجارت شرکت های خصوصی دو کشور را ضروری دانست.
سفیر کره شمالی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری ایران بر اهمیت همبستگی دو کشور در برابر تحریم های آمریکا و توسعه همکاری های اقتصادی، تجاری، فرهنگی با ایران تاکید کرد.
وی همچنین تلاش موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران در مقابله همزمان با دو مساله کرونا و تحریم ها را مورد ستایش قرار داد.
سفیر کره شمالی در تهران با اشاره به روابط دیرینه ایران و کره خواهان تماس ها و ملاقات های بیشتر به منظور توسعه سطح همکاری های اقتصادی میان دو کشور شد و پیشنهاد کرد سازمان توسعه تجارت ایران و کمیته توسعه تجارت کره شمالی، «کمیته مشترک تجاری» دو کشور را تشکیل دهند.
وی افزود: به واسطه تشکیل این کمیته تقاضاها در دو بازار دریافت و در یک همکاری مشترک به آنها پاسخ داده شود. این کمیته در عین حال، کلیه نیازمندی های همکاری تجاری را پیگیری خواهد کرد و جلسات کمیته نیز به صورت دوره ای در تهران و پیونگ یانگ برپا خواهد شد.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه ضمن تقدیر از نظرات سازنده سفیر کره شمالی، تشکیل کمیته مشترک تجاری را پس از نهایی شدن بررسی ها در خصوص نحوه اجرایی کردن آن در هر دو وزارت صمت و وزارت امور خارجه، اقدامی موثر خواند.
زادبوم تاکید کرد: در روابط تجاری علاوه بر ظرفیت های دو کشور می توان از همکاری کشورهای ثالث نیز بهره برد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | ایران | آمریکا | بازار | تهران | اقتصاد | انقلاب |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


گوشت ارزان شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۰ تا ۱۰۳ هزار تومان به مغازه‌دار و با احتساب ۱۰ درصد سود ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

اعلام منتخبان قرعه‌کشی جدید خودرو
بازرگانی قرعه‌کشی مرحله نهم فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو دیروز با حضور نمایندگان نهادهای ناظر در محل سالن کنفرانس معاونت بازار یابی و فروش این شرکت برگزار شد. در این قرعه‌کشی ۱۳ هزار خریدار انتخاب شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید