برتری ۸ درصدی بایدن بر ترامپ در نظرسنجی جدید

کد خبر 38001 1399-06-11 21:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نتایج یک نظرسنجی در سطح ملی آمریکا نشان می‌دهد که بعد از برگزاری مجمع ملی هر دو حزب، رقیب دموکرات رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات پیش‌رو، با اختلاف 8 درصد پیش افتاده است.

در این نظرسنجی که از ۱۲ هزار و ۹۶۶ نفر رأی دهنده آمریکایی از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ اوت (هفتم تا نهم شهریور ماه) به عمل آمده، ۵۱ درصد از بایدن و ۴۳ درصد از ترامپ حمایت شده است. 
یافته های این نظرسنجی که بعد از برگزاری مجمع ملی جمهوری خواهان جمع آوری شده نشان از برابری آن با نتایج نظرسنجی اوایل ماه اوت، یعنی بعد از بر گزاری مجمع ملی دموکرات ها دارد. 
نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که بایدن در میان رأی دهندگان زن آمریکایی با اختلاف ۱۲ درصد (۵۳ درصد بایدن در برابر ۴۱ درصد ترامپ) و در میان حومه نشینان این کشور ۱۱ درصد (۵۲ درصد بایدن در برابر ۴۱ درصد ترامپ) پیش افتاده است.
این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که ۵۱ درصد از رأی دهندگان دیدگاه مثبتی نسبت به بایدن دارند که این میزان، نسبت به قبل از بر گزاری مجمع ملی هر دو حزب، ۳ درصد افزایش یافته است.
این در حالی است که ۴۳ درصد از این رأی دهندگان نسبت به ترامپ دیدگاه مثبت داشته اند.  
پیش از این نیز نتایج یک نظرسنجی دیگر نشان داد که بایدن در فاصله کمتر از ۷۰ روز به انتخابات با ۶ درصد اختلاف از رقیب خود پیش افتاده است
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق