اکونومی نیوز / سیاسی

هنیه پس از ۲۷ سال وارد لبنان شد

کد خبر 37999 1399-06-11 21:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس دفتر سیاسی حماس بعد از ۲۷ سال برای اولین بار وارد بیروت شد.
هنیه پس از ۲۷ سال وارد لبنان شد


 علی برکه، عضو دفتر روابط عربی و اسلامی جنبش حماس ضمن استقبال از ورود اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس به لبنان گفت، این سفر هنیه اولین سفرش پس از بازگشت او به همراه برادرانش از تبعدگاهی در شهرک مرج الزهور در بقاع غربی به فلسطین در سال ۱۹۹۳ است.
حماس در بیانیه ای اعلام کرد، هنیه و هیئت رهبری این جنبش در نشست دبیرکل های گروه های فلسطینی حاضر خواهند شد و نیز دیدارهایی سیاسی و برنامه ها و فعالیت هایی خواهند داشت.
در بیانیه حماس آمده است: موضع دولت و ملت لبنان در قبال مساله فلسطین را ارج می نهیم و امیدواریم این سفر انگیزه جدیدی برای پیشرفت در روابط فلسطین و لبنان و در راستای کمک به حفظ امنیت و ثبات لبنان، بهبود وضعیت اجتماعی و انسانی آوارگان فلسطینی باشد تا به شهرها و روستاهای خود بازگردند.
در حالی که منابع مطلع فلسطینی قبلا گفته بودند نشست دبیرکل های گروه های فلسطینی که قرار است پنج شنبه در بیروت با حضور دو جنبش حماس و جهاد اسلامی برگزار شود، لغو شده است، یکی از رهبران ارشد جنبش حماس در گفت وگو با رادیو "صدای الاقصی" تاکید کرد که نشست رهبران گروه های فلسطینی در بیروت طبق قرار، روز پنج شنبه برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، پیش از این منبعی در جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفته بود طرف های لبنانی به گروه های فلسطینی از طریق سفارت بیروت اعلام کردند که نمی توانند میزبان نشست دبیرکل های گروه های فلسطینی باشند.
اسامه حمدان، از رهبران حماس در این باره گفت که نشست در موعد مقرر در بیروت برگزار خواهد شد.
نشست روز پنج شنبه همزمان با رام الله به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می شود.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


روش ترور موساد با سازمان سیا چه تفاوت‌هایی دارد؟ از پرستو تا سیگار انفجاری
حوزه عمل سیا وسیع‌تر از موساد است. موساد بیشتر در خاورمیانه در حال انجام عملیات خرابکارانه است، در حالیکه سیا ماموران بسیاری در استرالیا، روسیه، چین و کره شمالی و آمریکای لاتین دارد.

رئیس جمهور لبنان خواستار مساعدت بین المللی برای عبور از بحران شد
رئیس جمهور لبنان دریافت کمک بین المللی جهت فائق آمدن بر بحران اقتصادی در این کشور را «بی نهایت مهم» خواند.

سیاهی لشکران آژانس چرا امضای پروتکل الحاقی برای دیگر کشورها چندان مهم نیست؟
قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» دیروز درحالی ابلاغ و دولت مکلف به توقف اجرای پروتکل الحاقی شد که تاکنون 153کشور آن را تصویب، 150کشور امضا و 136کشور نیز آن را به اجرا گذاشته‌اند.

سازمان ملل متحد پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه با اکثریت آرا پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی به تصویب رساند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید